Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Policisté pátrají po řidiči, který v Kladně Na Zvonečku zavinil nehodu kamionu

Čtvrtek, 22. Únor 2018 07:50

Policisté z kladenského dopravního inspektorátu pátrají po řidiči, který v pondělí 19. února na silnici mezi Velkou Dobrou a Rozdělovem pravděpodobně zavinil nehodu nákladního vozidla s návěsem. Kamion kvůli jeho riskantnímu předjíždění vyjel mimo vozovku, kde se převrátil na bok.

Policisté pátrají po řidiči, který v Kladně Na Zvonečku zavinil nehodu kamionu (Foto: Kamil Záhradník)

Nehoda se odehrála chvíli před šestnáctou hodinou na komunikaci třetí třídy nedaleko železničního přejezdu Na Zvonečku. Řidič neznámého osobního vozidla jedoucí směrem do Kladna začal neopatrně předjíždět kamion, čímž jeho řidiče omezil v manipulaci. Šofér nákladního vozu ve snaze předejít střetu vjel na pravou krajnici, kde se mu řízení vymklo z ruky, načež najel do protisměru, kde se kolosální vůz převrátil na bok do pole. Při incidentu utrpěla poškození krajnice vozovky a samozřejmě převrácená nákladní souprava.

Devětadvacetiletý řidič havarovaného kamionu neutrpěl žádná zranění. Provedená dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu. Neopatrnost předjíždějícího šoféra zavinila škodu za skoro 900 tisíc korun.

Na místo nehody se jako svědek vrátil řidič, který nebezpečnou jízdu spatřil z protijedoucího vozu. Naproti tomu zatím nezjištěný pravděpodobný viník nehody nesplnil svou zákonnou povinnost a z místa nehody ujel.

„Policisté vyzývají ostatní řidiče a účastníky silničního provozu, kteří v inkriminovanou dobu tímto úsekem projížděli a mohli by poskytnout bližší informace k nebezpečně předjíždějícímu vozidlu nebo k této dopravní nehodě, aby poskytli informace na telefonní číslo 702 207 630 a nebo na bezplatnou linku 158,“ vzkázala přes Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.


Autor: (jk)