Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Ve čtvrtek se bude v Kladně diskutovat o cestě z dluhové pasti

Středa, 21. Únor 2018 17:13

Cesty z dluhové pasti, ve které je chycená Česká republika, budou hledat hosté debaty v kladenském Dělnickém domě ve čtvrtek 22. února od 17.00.

Ve čtvrtek se bude v Kladně diskutovat o cestě z dluhové pasti (Foto: Daniel Ort)

Podle nejnovějších údajů je v Česku vedeno přes 4,5 milionu exekucí proti více než 850 tisícům dlužníků. V exekuci je necelá desetina obyvatel České republiky. Na Kladensku je to skoro jedenáct a půl procenta lidí.

“Každodenní strach z exekucí brání žít plnohodnotný život. Exekuce a dluhy jsou jeden z nejzásadnějších problémů dnešní doby. Pokud ho nezačneme řešit, nemůžeme čekat zlepšení společenské nálady,” říká kladenský senátor a zároveň organizátor debaty Jiří Dienstbier.

Debaty, která představí příčiny současné dluhové pasti, situaci obcí na Kladensku a především možnosti řešení celé situace, se zúčastní středočeská poslankyně Kateřina Valachová, soudní exekutor z exekutorského úřadu v Kladně Petr Kučera, advokát Jiří Kunc a expert na dluhovou problematiku Radek Hábl.

V roce 2017 přinesl projekt mapaexekuci.cz, jejímž je jeden z hostů debaty Radek Hábl spoluautorem, poprvé přehledně zpracovaná data Exekutorské komory ČR. Výsledky ukázaly, v jak špatné situaci jsme, pokud jde o neřešené dluhy. Vážnost situace ukazuje mapa i pro některé obce na Kladensku. Letos v únoru byla čísla aktualizována. Z nových čísel vyšlo najevo, že meziročně se situace nezlepšila, naopak došlo k jejímu zhoršení.

Dělnický dům najdete na adrese: nám. Svobody 1460, Kladno

Autor: (red)