Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Muž z Kladenska zaplatil 60 tisíc na zálohách za zboží, které nikdy nedostal

Středa, 21. Únor 2018 07:51

Čtyřiapadesátiletý muž z Kladenska loni v srpnu navázal spolupráci s pochybným obchodníkem. Nejprve si od něj bez problémů zakoupil rybářské vybavení, potom začaly komplikace. Poškozený stále vyplácel desetitisíce na zálohách, ale žádné zboží už nedostal.

„Kriminalisté nyní vyšetřují sedmatřicetiletého muže z Berounska pro podezření z trestného činu podvodu. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let za mřížemi,“ uvedla pro Listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Nakonec nebylo by to poprvé, co by nečestný obchodník vyzkoušel vězeňskou stravu. Za obdobnou trestnou činnost už v minulosti pykal. Nestačilo mu to.

V srpnu loňského roku mu skočil na špek čtyřiapadesátiletý muž. Podvodník mu nejprve prodal rybářské vybavení a získal jeho důvěru, která vedla k další spolupráci formou nabídky a poptávky. Mladší z dvojice pak v průběhu dvou měsíců vylákal na poškozeném 57 tisíc korun. Inkasoval finanční zálohy na zboží, které nikdy nedodal.

Důvěřivý muž procitl až po několika měsících, kdy byl stále bez zboží a po jeho penězích se slehla zem. S poměrně velkým časovým odstupem se rozhodl případ oznámit na policii. Ta už si na sedmatřicetiletého výtečníka posvítí.

Autor: (jk)