Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Individuální chyby zavinily porážku Kladna v zápase se Zápy

Sobota, 10. Únor 2018 19:39

Po nadějném výkonu proti Královu Dvoru se čekalo, jak hráči SK Kladno obstojí proti dalšímu třetiligovému týmu, SK Zápy. Účastník ČFL potvrdil svoje kvality a vyhrál 4:2.

SK Zápy – SK Kladno  4:2  (2: 0)

Kladno začalo dobře. Kroutil, který poprvé nastoupil na turnaji, se dostal do slibné příležitosti, ale gólman Záp jeho ránu vyrazil nohou. Následně Zápy hrající ČFL podniky útok po pravé straně a následný centr usměrnil jejich útočník do branky dorostence Vokouna. Na 2:0 zvýšil soupeř po trestném kopu, kdy kladenský brankář pouze střelu vyrazil, ale na dorážku již nestačil. Snížit mohl Hanzlík a v závěru Kroutil, jenž se prosadil až před gólmana, ale ten vzájemný souboj opět vyhrál.

Po hodině hry si na centr Čížka naskočil T. Procházka a hlavou snížil. Jenže během další minuty Kladeňáci místo vyrovnání hned dvakrát inkasovali. Nejdříve přišla chyba Bartoše a než se Kladeňáci vzpamatovali, dostali čtvrtý zásah. Porážku zmírnil až deset minut před koncem po precizně zahraném trestném kopu, který proměnil Kafka.

„Nastoupili jsme proti kvalitnímu soupeři, ale znovu naší hru i výsledek ovlivnily hrubé individuální chyby,“ rekapituluje zápas kouč Jan Pejša. „Chápu, že hráči, především ti starší jsou unaveni z náročné přípravy, ale o to musíme hrát jednodušší fotbal. Bohužel, stále se to opakuje. Pozitivní bylo, že nastoupil Kroutil, dostal se do dvou brankových příležitostí a určitě bylo škoda, že žádnou nevyužil. Utkání mohlo být vyrovnanější.“

Branky Kladna:  T. Procházka, Kafka

Kladno:  Vokoun – Bartoš, Suchý, T. Procházka, Veselý – Hanzlík, Borák (46. Kratina) – Čížek, Kafka, Šíma (60. Krsek) – Kroutil (46. Nesládek)