Kladenští futsalisté rozstříleli Ústí a slaví šestou výhru v řadě

Sobota, 3. února 2018 11:29

Kladno válí. To momentálně platí o středočeském futsalovém mužstvu, které protáhlo svou vítěznou šňůru. V 16. kole spustilo proti ústeckému Rapidu střeleckou kanonádu a po výhře 7:1 se bodově dotáhlo na první Liberec.

Kladenští futsalisté rozstříleli Ústí a slaví šestou výhru v řadě (Foto: mš)

Měl to být vyrovnaný šlágr 2. ligy, ale kladenský tým vzal otěže pátečního utkání hned od začátku do svých rukou a s odhodláním mířil za vítězstvím. „Potvrdila se naše vzrůstající forma a kvalita tohoto mančaftu. Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ řekl k utkání trenér domácího celku Jiří Veselý. Kladeňáci od úvodního hvizdu tlačili soupeře, který hrozil pouze výjimečně z brejků.

Na první branku se čekalo do 16. minuty, kdy se prosadil nejproduktivnější hráč domácích Michal Jaráb a odstartoval tak kladenskou kanonádu. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a Kladno se mohlo radovat znovu. Po milimetrové přihrávce kapitána Pavla Stejskala, neměl problém uklidit do branky míč David Müller.

Klíčové momenty utkání se udály na konci 1. poločasu. Rapid neproměnil desetimetrový kop a o minutu později fauloval ústecký Matěj Čapek ve vyložené příležitosti Jana Čurdu. Hostující hráč po červené kartě zamířil pod sprchy a nařízenou penaltu proměnil s přehledem Martin Kaválek. „Dát na 3:0 dvacet sekund před koncem poločasu, asi se to dá označit za klíčový moment. Ale především rozhodla naše trpělivost. I za vyrovnaného stavu jsme plnili to, co jsme si řekli, a za to musím klukům poděkovat,“ chválil své svěřence kladenský trenér.

Do 2. poločasu vstoupili aktivněji Ústečtí, góly ale dávalo nadále jen Kladno. Vedení navýšili Jaráb a přes půlku hřiště skórující Marek Vašák. Hosté v průběhu druhé dvacetiminutovky hráli často na riziko v pěti hráčích v poli, získávali díky tomu územní převahu, vytvářeli si spoustu šancí, ale ty končily pouze na výtečném kladenském brankáři. Středočeši vítězství pečetili po proměněných brejkových příležitostech Stejkala a Müllera. Čestný úspěch pro ústecký Rapid zaznamenal dvě minuty před koncem Dominik Dvořák a kosmeticky upravil skóre na konečných 7:1 z pohledu domácího Kladna. „Ve druhé půli jsme si to zkušeně pohlídali a došli si pro důležité vítězství,“ konstatoval po zápase Veselý.

Kladno se po výhře a zisku kýžených tří bodů dotáhlo na první liberecký Zlej Sen, ten má ale ještě utkání 16. kola před sebou. Právě s týmem z Podještědí se střetnou Středočeši v následujícím zápase a bude to přímý souboj o čelo druhé ligy. Kladenský trenér nechystá speciální přípravu: „V tréninku budeme pracovat úplně stejně. Zjistíme si silné a slabé stránky soupeře, na které se zaměříme.“ Přesto si je vědom důležitosti utkání. „Chceme postoupit, takže v Liberci musíme vyhrát. Protože kdybychom prohráli, tak by nám odskočili na šest bodů a to by bylo hotovo. Když ale vidím kluky v jakém zápalu a formě hrají, tak jsem přesvědčený, že tam vyhrajeme,“ dodává odhodlaně Veselý.

FK Kladno 7:1 Rapid Ústí nad Labem

Branky: 16. Jaráb, 17. Müller, 20. Kaválek (pen.), 22. Jaráb, 24. Vašák, 31. Stejskal, 38. Müller – 39. Dvořák

Sestava domácích: Tetour (Skalák) – Kaválek, Čurda, Šnídl, Jaráb, Stejskal „C“, Müller, Vašák

Sestava hostů: Votava – Dlouhý „C“, Gajdoš, Šembera, Dvořák, Čapek, Mach, Vobořil

Autor: (mš)

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol