Valentýn Central RETRO PLES Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Dokument o Kubovi Íblovi
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Rytíři vytáhnou proti Benátkám nad Jizerou s králem v čele

Pátek, 2. Únor 2018 19:27

Návrat Jaromíra Jágra do kladenského dresu, Petr Nedvěd v týmu Benátek nad Jizerou, ale hlavně bitva o důležité body do tabulky. Utkání Rytířů s předposledním týmem tabulky se odehraje kvůli obrovskému zájmu netradičně v liberecké Home Credit Areně a bude vysíláno na televizní stanici ČT Sport! Zápas začne v sobotu v 17:40.

Jaromír Jágr na kladenském zimáku (Foto: KL)

Kladno vítá krále

Rytíři se před uzávěrkou přestupů dočkali té vůbec největší možné posily. Kladenský dres totiž oblékne nejproduktivnější Evropan v historii NHL a zároveň majitel Rytířů Jaromír Jágr. Ten na tiskové konferenci předeslal své zdravotní problémy, ovšem potvrdil, že v dalším kole alespoň na jedno střídání do zápasu naskočí. Pokud bude chtít Kladnu pomoci v případné baráži, musí totiž nastoupit alespoň do 15 střetnutí. “Hlavním cílem teď je dostat se do formy, uzdravit se, pomoct týmu do baráže a pokusit se vybojovat extraligu,” prohlásila slavná osmašedesátka, kterou trápí bolesti kolene. “Na tréninku jsem se cítil hůř, než jsem očekával. Možná proto, že jsem navštívil profesora Koláře. Udělali jsme některé věci, které by to časem měly zlepšit. V nejbližších dnech ale budu tu bolest cítit daleko víc. Zdraví je ale nejdůležitější a věřím, že v Čechách s profesorem Pavlem Kolářem mám nejlepší šanci se vyléčit,” uvedl Jágr, který si v Liberci zahraje proti svému bývalému spoluhráči Petru Nedvědovi. Ten sice již od roku 2014 nehraje na profesionální úrovni, ale rozhodl se pojmout tento zajímavý duel jako rozlučku se svojí kariérou.

Rytíři potřebují začít znovu střílet góly

Kladno je v tabulce WSM ligy na třetím místě a v posledních zápasech mohlo zabojovat o druhou příčku. Ta se ovšem vzdálila. Rytíři totiž schytali vysokou porážku na ledě Ústí nad Labem, kde se nedokázali střelecky prosadit a v konečném součtu prohráli 0:6. Utržili tak vůbec nejvyšší letošní porážku. Z té se navíc Kladno nedokázalo oklepat ani v posledním odehraném duelu. Proti druhým Karlovým Varům se Rytíři znovu trápili v koncovce a po závěrečné siréně odešli poražení 0:4. Kladenští hokejisté tak vyšli už ze dvou zápasů v řadě střelecky naprázdno a potřebují opět zlepšit svoji produktivitu. 

Petr Štindl je ve statistice plus/minus mezi nejlepšími

Poslední dvě utkání nepřinesla žádné změny v kanadském bodování kladenských hráčů. Patrik Machač (15+25) se jen propadl o jednu příčku na čtvrté místo v ligovém srovnání a David Tůma (20+10) přišel o pozici nejlepšího střelce soutěže. Jak ale vypadá statistika účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách? V kladenském týmu této statistice po celou sezonu vévodí obránce Petr Štindl (3+13) s 25 kladnými + body. To je výborné číslo i v porovnání s ostatními týmy – celkem stačí na dělenou druhou příčku. V první dvacítce ligového srovnání plus/minus jsou ale ještě další čtyři Rytíři! Jakub Strnad (18+10) je s +20 šestý, Petr Hořava (1+14) s +17 dvanáctý a dvojice Roman Přikryl (6+23), David Tůma je s +16 body šestnáctá. 

Rytíři nastříleli Benátkám v této sezoně 19 branek

Letošní souboje Kladna s Benátkami nad Jizerou přinesly celou řadu gólů. Body si ale vždy připisovali jen hokejisté s Rytířem na hrudi. Ti na domácím ledě dokázali zvrátit nepříznivý vývoj a zvítězili 5:3 a na venkovním ledě uspěli poměrem 5:2. V zatím posledním vzájemném zápase se ale strhla hotová gólová smršť. Kladýnko nastřílelo ve všech třetinách po třech brankách a nakonec se radovalo z výhry 9:3. Svoje statistiky si v utkání výrazně vylepšil obránce Petr Štindl, který se podepsal pod dva góly.

Benátečtí se do play off nepodívají

Benátky nad Jizerou jsou v tabulce WSM ligy na předposlední příčce a už mají jisté, že se do play off letos nepodívají. Na osmý Havířov totiž ztrácejí propastných 35 bodů! Přestože Benátečtí mají mezi posledními třemi odehranými zápasy i vysoké porážky 1:8 s Českými Budějovicemi a 0:6 s Prostějovem, dokázali si připsat i velice cenné vítězství. Brankář Matěj Žajdlík podpořil svůj tým parádním výkonem a dopomohl mu k výhře 2:0 nad Karlovými Vary! 

V Benátkách začal výprodej

Jak již bylo zmíněno výše, Benátky už v této sezoně nemají šanci zahrát si ve vyřazovacích bojích a zároveň jim nehrozí ani možnost sestupu. V týmu tak začal výprodej. Nejproduktivnější týmový hráč Zdeněk Král (11+24) zamířil do Prostějova a Josef Mikyska (8+7) posílil pro změnu České Budějovice. Tým přišel také o brankáře Josefa Kořenáře, kterého si stáhla zpět Jihlava. Nejproduktivnějším hráčem Benátek tak nyní zůstává Ladislav Bittner (12+9), který je zároveň nejlepším střelcem týmu. Za zmínku stojí ještě bodový příspěvek Matěje Psoty (7+14) a Ondřeje Chrtka (7+14).

Info: Rytíři Kladno 1. info z radnice

  Kladenský živnostenský úřad patří mezi deset nejlepších v zemi

 2. krimi

  Minulý víkend kladenské strážníky potrápili opilci

 3. foto

  FOTO: Zimní Excalibur Race provázelo na Mayrau jarní počasí

 4. zprávy

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 5. info z radnice

  Jak zlepšit okolí vašeho bydliště? Kladno pro občany připravilo dotazník

 6. sport

  Plavkyně KSP Kladno postoupily do finále Mistrovství České republiky družstev!

 7. krimi

  Důslednost kladenských policistů zajistila dopravit do vězení muže, který se 14 let ukrýval

 8. sport

  Na trofej z Českého poháru Fortuníkovi svěřenci nedosáhli

 9. sport

  Pod taktovkou Jágra vezou Rytíři z Havířova nesmírně cennou výhru!

 10. info z radnice

  Vedení Kladna se opět setká s veřejností, řešit se bude modernizace železniční trati

 11. foto

  VIDOE: Letošní Retro ples v Kladně ovládli legendární Rolling Stones

 12. foto

  FOTO: Ve škole na náměstí E. Beneše uspořádali Valentýnský oběd

 13. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 14. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 15. krimi

  V Kladně si nechal řemeslník přes noc nářadí v autě, přišel o něj

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento týden v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 17. sport

  Pod vysokou sítí Kladno může myslet i nadále na zisk Českého poháru!

 18. sport

  Horší zápis připravil Nikolu Pöschlovou o bronz!

 19. zprávy

  Žena z Kladna neposílala dceru do školy, může si za to odsedět až dva roky

 20. pozvánka

  O počátcích cyklistiky na Kladensku se dozvíte ve Sládečkově vlastivědném muzeu