Valentýn Central RETRO PLES Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Dokument o Kubovi Íblovi
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Karlovarská Energie nedala kladenským Rytířům žádnou šanci

Středa, 31. Leden 2018 20:29

Před zraky Jaromíra Jágra se nepodařilo kladenským Rytířům zvládnout střetnutí proti jednomu ze spolufavoritů soutěže, Energii Karlovy Vary. Hosté zcela zaslouženě zvítězili 0:4.

Foto: Veronika Víborčíková – KL

Rytíři Kladno – Energie Karlovy Vary  0:4   (0:0, 0:3, 0:1)

Souboj dvou exligových mužstev sliboval zajímavý boj i vzhledem k tomu, že se očekávala přítomnost idolu Jaromíra Jágra. Rytíři se snažili napravit debakl z Ústí nad Labem a „zakousli“ se do Energie, k čemuž jim pomohli i tři přesilové hry v řadě. Výsledkem však byla jen nastřelená tyč Tůmou, více karlovarská defenzíva domácím nedovolila. Domácí byli i nadále aktivnější, ale do gólových situací se nedostávali. V závěru sice Kurjanova pětka několikrát udělala závar před Novotného brankou, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce, již před zraky české hokejové legendy, dali o sobě poprvé vážněji vědět i Západočeši. Z mírného tlaku nakonec „vytěžili“ pětiminutovou přesilovku, když Zikmund byl vyloučen za úder do hlavy soupeře. Za necelé dvě minuty ho následoval další Kladeňák Machač, a dvojnásobnou výhodu již Západočeši využili. Ránu obránce Podlipnika, spoluhráče Repeho ze slovinské reprezentace, kteří se zúčastní ZOH v Pchjongčchangu, šikovně tečoval za Cikánkova záda Flek. Středočeši se brzy oklepali a hnali se za vyrovnáním. Při další početní výhodě se však Energie dostala v oslabení do přečíslení tři na jednoho, a Kohout zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Další ránu do kladenské psychiky ještě před druhou sirénou zasadil Vrdlovec. Rozhodčí branku uznal, i když byla branka posunuta!

Poslední část nepřinesla již zásadní změny. Domácí byli evidentně nervózní, a z toho pramenily fauly. Energie nevyužila další půlminutu hry pět proti třem, ale pak projel Beránek až před Cikánka a byl podražen. Následné trestné střílení zvládl karlovarský útočník na jedničku. V té chvíli již bylo o vítězi utkání definitivně rozhodnuto. Závěr se již pouze dohrával. Poslední dvě utkání tak Rytíři prohráli celkovým hrozivým skóre 0:10!


Miloslav Hořava (Kladno): Začali jsme utkání dobře, bohužel z několika přesilovek jsme nedokázali skórovat.  Od druhé třetiny byly Karlovy Vary lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Ke sporným okamžikům utkání se nemohu a ani nechci vyjadřovat. S Jaromírem Jágrem jsem ještě nemluvil, ale je majitelem klubu a on sám zítra rozhodne, jakou roli si v týmu představuje a s kým chce v lajně hrát. Přestupní termín končí dnes 31. ledna o půlnoci a je určitá naděje, že nás ještě někdo posílí.

Tomáš Maryška (Karlovy Vary):  Střetnutí jsme nezačali tak, jak jsme si představovali. Zbytečnými fauly jsme dostali Kladno do náporu a v první třetině nás výrazně podržel brankář Novotný. Od druhé části hry si myslím, že jsme byli malinko lepším celkem. Dnes jsme se sice výrazně přiblížili k vysněnému druhému místu, ale stále ještě chybí spousta zápasů.


Branky:  29. Flek (Podlipnik, Balán), 35. Kohout (Sičák, Beránek), 38. Vrdlovec (Beránek, Shuhravý), 48. Beránek z TS. Rozhodčí: Valenta, Sýkora – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5 :6 navíc Zikmund (Kladno)5 minut + DKU a Machač (Kladno) 10 minut, využití: 0:1, oslabení: 0:1. Diváci: 2615.

Sestava: Cikánek – Štindl, Kehar, P. Hořava, Matula, Repe, Lenďák, Zelingr – Kloz,  Kurjanov, Tůma -Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich – Kubík, Machač,  Svedlund.


Autor: (rc) 1. info z radnice

  Kladenský živnostenský úřad patří mezi deset nejlepších v zemi

 2. krimi

  Minulý víkend kladenské strážníky potrápili opilci

 3. foto

  FOTO: Zimní Excalibur Race provázelo na Mayrau jarní počasí

 4. zprávy

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 5. info z radnice

  Jak zlepšit okolí vašeho bydliště? Kladno pro občany připravilo dotazník

 6. sport

  Plavkyně KSP Kladno postoupily do finále Mistrovství České republiky družstev!

 7. krimi

  Důslednost kladenských policistů zajistila dopravit do vězení muže, který se 14 let ukrýval

 8. sport

  Na trofej z Českého poháru Fortuníkovi svěřenci nedosáhli

 9. sport

  Pod taktovkou Jágra vezou Rytíři z Havířova nesmírně cennou výhru!

 10. info z radnice

  Vedení Kladna se opět setká s veřejností, řešit se bude modernizace železniční trati

 11. foto

  VIDOE: Letošní Retro ples v Kladně ovládli legendární Rolling Stones

 12. foto

  FOTO: Ve škole na náměstí E. Beneše uspořádali Valentýnský oběd

 13. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 14. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 15. krimi

  V Kladně si nechal řemeslník přes noc nářadí v autě, přišel o něj

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento týden v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 17. sport

  Pod vysokou sítí Kladno může myslet i nadále na zisk Českého poháru!

 18. sport

  Horší zápis připravil Nikolu Pöschlovou o bronz!

 19. zprávy

  Žena z Kladna neposílala dceru do školy, může si za to odsedět až dva roky

 20. pozvánka

  O počátcích cyklistiky na Kladensku se dozvíte ve Sládečkově vlastivědném muzeu