Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Pavel Patera: Vše necháváme na Jardovi, jak se rozhodne!

Úterý, 16. Leden 2018 08:00

Ve středu začne poslední, čtvrtá část WSM ligy. Po třech čtvrtinách Rytíři Kladno figurují na třetím místě. Jak se předchozích třináct zápasů povedlo, ale i o aktuálních záležitostech hovoříme s trenérem Pavlem Paterou.

Pavel Patera (Foto: KL)

Třetí třetina připomínala trochu sinusovku. Po průměrných výkonech přišla pětice utkání, ve kterých jste zaznamenali čtrnáct bodů a vsítili třicet dva branek. V posledních třech zápasech jste však vyšli naprázdno a vsítili jen pět gólů. Proč?

Bohužel celou sezónu hrajeme nahoru, dolů. V současné době chybí kvůli zraněním a nemoci několik klíčových hráčů. Čekali jsme, že ostatní hráči se poperou o šanci, což se však nenaplnilo. Absence pěti, šesti hráčů je velice patrná, ale to určitě není důvod, abychom se vymlouvali na předváděné výkony. V současnosti mají určitě lepší výkonnost jak České Budějovice, tak Karlovy Vary, proto ostatním týmům „odskočily“ a jsou zaslouženě nejvýše a my jsme pod nimi.

Jak vypadá situace se zraněnými hráči. Je někdo z nich dlouhodobě mimo hru nebo budou v nejbližší době k dispozici?

Naštěstí zranění nejsou tak vážná, aby některý z nich absentoval delší dobu. Všichni by měli být v nejbližší době připraveni zasáhnout do hry.

Ve třetí třetině přišli dva noví hráči, Miloslav Hořava junior a Anton Kurjanov. Zvláště ruský útočník se brzy začal prosazovat a v dosud sehraných sedmi utkáních zaznamenal již dvanáct bodů. Jak jste s nimi spokojeni?

Určitě s jejich předváděnou hru jsme spokojeni. Předvádí přesně to, co jsme od nich čekali. Je velice pozitivní, že jsou výborní nejen na ledě, ale i v kabině. Pokud se týká Antona, věřím, že se bude postupně prosazovat ještě častěji. Jako jeho bývalý spoluhráč vím, o čem mluvím.

V prosinci rovněž odešli na hostování obránce Lenďák a útočník Kružík. Počítáte s jejich návratem do kádru Rytířů?

Máme dost široký kádr, proto jsme je uvolnili na hostování, aby měli větší herní vytěžitelnost. Jak Martin v Přerově, tak Dan v Ústí dostali dost příležitostí a vedli si dobře. Severočeši nás nyní požádali, abychom Kružíkovi ještě o týden prodloužili hostování.

Posledního ledna končí možnost přestupů. Uvažujete ještě o nějakých posilách? 

K 31. lednu chceme mít k dispozici kompletní tým včetně Lenďáka a Kružíka. V hledáčku máme několik jmen, ale na druhé straně nechceme posilovat za každou cenu. Je mezi nimi i jeden Kladeňák v NHL, který by nám moc pomohl, ale jak se celá situace vyvine, nikdo neví!

Je zřejmé, že máte na mysli Jaromíra Jágra. Hovořil jste v těchto dnech s ním nebo váš kolega Miloslav Hořava starší?

Řeknu to následovně. Vše záleží na Jardovi. Na jednu stranu bychom mu všichni přáli, aby překonal rekord v počtu střetnutí v NHL, na druhou stranu bychom si také přáli, aby nás přišel posílit. Dres máme pro něho připravený!

Co očekáváte od poslední čtvrtiny? Bude vzhledem k současnému postavení prioritou skončit na třetím místě a sestavit optimální pětky pro play – off?

O umístění nechci mluvit. Jako na nás přišla krize, může něco takového potkat i Budějovice nebo Vary. Chceme získat co nejvíce bodů a uvidíme, na jakou příčku to bude stačit. Pochopitelně by bylo výborné, kdybychom mohli nastupovat s ideální sestavou. Ale zradit nás mohou nemoci či zranění podobně, jako je tomu teď.

V únoru to bude již dvacet let, co jste jako hráč zažil olympiádu v Naganu, kde jste se po jejím skončení mohl pyšnit zlatou medailí. Vzpomenete si na tehdejší nezapomenutelné dny, a jak vidíte ambice české reprezentace na ZOH v Pchjongčchangu?

Abych byl upřímný, tak na Nagano si vůbec nevzpomenu, teď mám důležitější starosti. Především chci, aby Rytíři se dostali co nejdále, to je moje priorita. Pokud se týká vystoupení reprezentace v Koreji, tak oproti nám je velký rozdíl v tom, že nebudou k dispozici hráči z NHL. Turnaj bude hodně otevřený a favoritů je několik, včetně našeho týmu. Disponujeme kvalitním týmem, který by měl přivézt medaili. Při troše štěstí i tu nejcennější!

 Autor: (rc) 1. foto

  Benátecké mladíky Rytíři srazili na kolena až v závěru

 2. krimi

  Nezabezpečené domácnosti se stávají nejsnazším cílem zlodějů

 3. pozvánka

  Pozvánka na kulturní program Ateliéru na únor 2019

 4. foto

  FOTO: Na škole E. Beneše v Kladně si připomněli odkaz Jana Palacha

 5. krimi

  Žena z Kladna málem přišla o boty, zachránil jí je manžel

 6. sport

  V Kladně by mohla vzniknout pumptracková dráha pro cyklisty

 7. krimi

  Kladenští strážníci zažili rušný víkend

 8. pozvánka

  Hornický skanzen Mayrau hostí výstavu industriálních fotografií Viktora Máchy

 9. krimi

  Policisté v Kačici zastavili vyhoštěného cizince, řídil pod vlivem drog

 10. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 11. zprávy

  V Kladně bude Středočeský kraj podporovat studium praktických sester

 12. pozvánka

  Do kladenského kina Sokol přiletí legendární E.T. – Mimozemšťan

 13. pozvánka

  Celosvětově uznávaná hra bude mít českou premiéru v Kladně

 14. krimi

  Policejní pes z Kladna pomohl dopadnout recidivistu

 15. pozvánka

  FOTO: Žáci kladenské školy 1. KSPA vystavují svá díla v Centralu

 16. zprávy

  Vedení Kladna opětovně jednalo s investorem o budoucnosti Růžového pole

 17. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 18. zprávy

  Kladenské gymnázium získalo třetí místo v soutěži o bezpečném internetu

 19. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 20. foto

  FOTO: U Pcher na Kladensku havarovalo osobní auto, řidič na místě zahynul