Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Na Hané se Rytířům nedaří, tentokrát padli znovu v Prostějově

Sobota, 13. Leden 2018 19:42

Kladenským Rytířům se zřejmě na úrodné Hané nelíbí. Nevyhráli v Přerově a nyní i podruhé prohráli na ledě celku Jestřábi Prostějov 3:6, přičemž v polovině zápasu prohrávali dokonce 0:5!

Na Hané se Rytířům nedaří, tentokrát padli znovu Prostějově (Ilustrační foto: Josef Poláček – Rytíři Kladno)

Jestřábi Prostějov  –  Rytíři Kladno   6 : 3  (2:0, 3:2, 1:1)

Hosté s několika absencemi v sestavě začali nebojácně. První vážnější akci měl domácí Prokeš, ale Kopřivu nepřekonal, následně mohl otevřít skóre Kloz, ale i gólman Groh prokázal proti tečované střele svoje kvality. Na začátku osmé minuty byl vyloučen Veber a Prostějov využil přesilovou hru zásluhou zkušeného Nouzy. Nekoncentrovaní Rytíři po 24 vteřinách znovu pykali, když nechali projet Meidla až před Kopřivu, kterého prostřelil ranou po ledě. Hosté se brzy vzpamatovali, dostali možnost početní výhody, ale z velké příležitosti Svedlunda nebylo nic. Kladeňáci následně prohazardovali i druhou hru pět proti čtyřem.

Po návratu ze šaten však byli Jestřábi aktivnější. Výsledkem byla třetí branka v síti Kopřivy. Prostějovskou halu rozjásal Nestrašil. To bohužel nebylo všechno, protože domácí v polovině utkání již vedli dokonce 5:0! Nejdříve se při hře čtyři na čtyři prosadil Kolář a po dalších 42 vteřinách i Starý. Pátý gól již dostal Stahl, který nahradil v kleci Kopřivu. Vše nasvědčovalo tomu, že Rytíři utrží na Hané pořádný debakl. Naštěstí brzy dokázal pokořit Groha poprvé Kubík a jiskřičku naděje vykřesal ještě Pekr.

Středočeši se chtěli pokusit v závěrečné třetině o malý zázrak. Začali náporem a blízko dalšímu snížení byl Zikmund, ale touš za brankovou čáru nedostal. Sen o zvratu se rozplynul ve 47. minutě, kdy dostal ideální nahrávku Nouza a nadvakrát pokořil kladenského juniorského brankáře. Inkasovaný gól srazil ambice Kladna do kolen. Jestřábi, vědomi si čtyřbrankového náskoku, nikam nespěchali, soustředili se více na defenzívu a spoléhali na rychlé brejky. Kosmetickou úpravu výsledku nakonec udělal nejproduktivnější Kladeňák Machač, jenž v oslabení dorazil do odkryté branky pokus Repeho. Rytíři tak prohráli třetí zápas v řadě!


„Máme některé zraněné hráče, které jsme museli nechat doma. Domnívali jsme se, že další borci, kteří dostali příležitost, budou bojovat o místo v sestavě,“ hodnotí trenér Pavel Patera. „Bohužel v utkání jsme nepředvedli prakticky nic a Jestřábi zcela zaslouženě vyhráli. Trochu jsme se obávali, když byl stav 0:5, abychom nedostali ještě větší debakl. Naštěstí jsme nějaké góly dali. Nedaří se nám nejen na Hané, ale na cizích hřištích všeobecně. Když budeme takto pokračovat, tak se nedostaneme nikam!“


Branky: 9. Nouza (Fiala), 9. Meidl (Švec), 26. Nestrašil (Prokeš, Zabloudil), 28. Kolář (Fiala) 29. Starý (Divíšek, Nouza), 47. Nouza (Starý) – 33. Kubík (Přikryl, P. Hořava), 37. Pekr, 59. Machač (Repe). Rozhodčí: Dědekk, Kozol – Kotík, Polák. Vyloučení: 4:5, navíc Meidl (Prostějov) 5 + DKU, využití: 1:0, oslabení: 0:1. Diváci: 2165.

Sestava:  Kopřiva (29. Stahl) – Repe, Kehar, Štich, Zelingr, P. Hořava, Matula – Kloz, Machač, Zikmund – Pekr, Přikryl, Kubík – Veber, Kaut, Redlich – Vidumetz, Svedlund, M. Hořava.

Autor: (rc)