Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Jiří Klesnil: Věřím, že o medaile se poperou Posekaný, Pöschlová a Líbalová

Pátek, 12. Leden 2018 07:20

Tento víkend většina závodníků A. C. Tepo Kladno zahájí halovou atletickou sezónu účastí na přeborech Středočeského kraje. V Praze na Strahově nastoupí všechny kategorie od žactva až po dospělé. O ambicích kladenských atletů hovoří předseda klubu Jiří Klesnil.

Jiří Klesnil (Foto: KL)

Prozraďte, co očekáváte od halové sezóny?

Jak známo, našimi nejsilnějšími disciplínami jsou disk, kladivo a oštěp, které se v hale nehází. Takže z těchto závodníků neuvidíme nikoho, ani českou reprezentantku Elišku Staňkovou. Na republikovém šampionátu není zařazena ani chůze, tak o případnou medaili nemůže bojovat Vítek Hlaváč. Budeme tak držet palce především tyčkařům Lukáši Posekanému a Nikole Pöschlové nebo dálkařce Katce Líbalové, která se rozhodla pokračovat v kariéře.

Jaká je situace kolem výškařky Oldřišky Marešové? Zotavila se již ze zranění?

Oldřiška ještě halovou sezónu vynechá a chce se připravit na léto. Máme spolu naplánováno interní setkání. Chtěl bych, aby po skončení závodnické kariéry pokračovala v klubu na trenérském postu. Vzhledem ke svým zkušenostem by určitě byla velice platným členem.

Hala bývá velice krátká. Již téměř za měsíc se koná mistrovství České republiky v Praze, následovat budou i mládežnické šampionáty. Kolik medailí by měli Kladeňáci „vylovit“?

O cenné kovy by se měla především poprat již avizovaná trojice Posekaný, Pöschlová a Líbalová v kategorii dospělých. Pokud se týká mládeže, jen těžce se odhaduje, jaké jsou ambice, protože se mění každým půlrokem. Ale medaili určitě čekáme od největší nastupující hvězdy Matěje Krska.

Vrcholem halové sezóny bude mistrovství světa v anglickém Birminghamu, které je na pořadu první víkend v březnu. Věříte v účast některého ze závodníků?

Největší naděje vkládám do Lukáše Posekaného. Musí však splnit limit Českého atletického svazu a laťka visí hodně vysoko – 569 cm.

Autor: (rc)