Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Domov pro seniory v Žižicích čeká na dokončení, aby mohl přivítat první klienty

Čtvrtek, 11. Leden 2018 07:50

Domov pro seniory začala v Žižicích před několika lety budovat rodina Seničových ze severních Čech. Stavba vyrostla v centru na obecních pozemcích. Před jejím dokončením ovšem došly finance.

Domov pro seniory v Žižicích čeká na dokončení, aby mohl přivítat první klienty (Foto: Archiv OÚ Žižice)

Původní investoři se rozhodli projekt přenechat dalšímu zájemci, který se našel v Brně. Ale ani on jej nedokázal dotáhnout do konce. Přitom už spolkl přibližně sedmdesát milionů korun a domov měl mít kapacitu zhruba šedesáti obyvatel. Proto se nyní vstoupilo do jednání se Středočeským krajem. 

Obec má velký zájem na tom, aby zařízení sloužilo svému účelu. Podle starosty Žižic Vratislava Rubeše bude důležité další jednání s krajem, který by mohl objekt odkoupit. Jednání by mohla být ukončena letos zjara.

„Majitel objektu jednal s vedením kraje, kterému předložil nabídku. V tuto chvíli je záležitost ve fázi, kdy bude případný nákup objektu a jeho využití pro sociální oblast projednáván v orgánech kraje, a to v majetkové komisi, radě a zastupitelstvu,“ uvedla mluvčí Středočeského kraje Helena Frintová.

V budově je již zavedeno topení i voda. Další investice by měly jít do vybudování výtahu a zařízení mobiliářem. Ovšem doposud není známo, jaký typ klientů bude pro užívání domova určen. To ukážou až další jednání s krajem, popřípadě s dalším investorem.

Autor: (red)