Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Středa, 10. Leden 2018 20:35

Hokejisté Kladna nevyužili možnost přiblížit se vedoucímu celku WSM ligy. Kladenští Rytíři prohráli po vyrovnaném boji s Motorem České Budějovice 1:2 a na první místo tak ztrácejí sedm bodů!

Rytíři Kladno – Motor České Budějovice   1:2    (1:1, 0:0, 0:1)

Souboj dvou bývalých extraligových týmů začali aktivněji Jihočeši, nicméně do vedení se mohli dostat Rytíři, ale Zikmund bombou mezi kruhy trefil horní tyč.  A tak první gól vsítili hosté, kdy Novák se dostal za Kopřivovu branku a přesně přihrál najíždějícímu Dostálkovi, jenž trefil odkrytou část Kopřivovy klece. V polovině úvodní části Kladeňáci byli nastěhováni před gólmanem Gábou, ale ten se nenechal překvapit. V posledních šesti minutách hráli Středočeši hned tři klasické přesilovky za sebou. Přestože se Kladeňákům moc nevydařili, přece jen druhou početní výhodu využili, když ránu Machače si srazil jihočeský gólman do vlastní branky.

Po změně stran se do solidní šance dostali Kubík s Pekrem, ale přečíslení dva na jednoho nevyužili. Hra se střídala před oběma brankami, ale vyloženou příležitost přítomní diváci neviděli. Také Motor měl možnost hrát pět proti čtyřem, ovšem rovněž nevýrazně.  O chvíli později Zelingr nepřesně nahrál, ale České Budějovice nabídnutou možnost odmítli. Tempo trochu uvadlo, fanoušky mohl rozjásat junior Vidumetz, ale z premiérové branky se neradoval.  Druhá třetina se jen dohrávala, na ledě bylo vidět hodně nepřesností.

Třetí třetinu odstartovali domácí čtvrtou početní výhodou, ale zase bez gólového efektu. Rytíři byli o něco aktivnější a do největší možnosti se dostal přesně v půlce Kaut, ale Gábu nepřekonal. Více než tři tisícovky diváků čekalo, jestli se utkání rozhodne v základní hrací době. Necelých pět minut před závěrečnou sirénou si šel sednout za katr za sekání Kloz a Motor nabídnutou šanci využil. Čermák se dostal k odraženému puku a Kopřiva neměl šanci zasáhnout.  V nervózním konci byli po vzájemné potyčce vyloučeni kladenský Přikryl a budějovický Vampola, jenž dostal dvojnásobný trest. Kladenští trenéři si vyžádali oddechový čas, odvolali i brankáře, ale kýženého vyrovnání se nedočkali!

Miloslav Hořava (Kladno): Zápas se mně líbil. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodli větší zkušenosti hostů. Již při zápase na jihu Čech jsem říkal, že takových utkání bychom potřebovali sehrát co nejvíce.

Luboš Rob (České Budějovice): Začátek jsme měli dobrý, ale zbytečné fauly nás trochu rozhodily. Kladno potvrdilo svojí velkou kvalitu, má mladý perspektivní tým. Jsme moc rádi, že jsme utkání zvládli a vezeme tři body.

Branky: 18. Machač (Pekr) – 7. Dostálek (Novák), 57. Čermák (Galamboš). Rozhodčí:  Kašík, Veselý – Štofa, Špringl. Vyloučení: 3 :6, využití: 1:1, oslabení: 0:0. Diváci: 3058.

Sestava: Kopřiva – Repe, Kehar, P. Hořava, Matula, Štich, Zelingr, Veber – Kloz, Svedlund, Tůma -Pekr, Přikryl, Kubík – Zikmund, Kaut, Redlich – Vidumetz, Machač, M. Hořava.