Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Objeví se v dresu kladenských fotbalistů posily?

Středa, 10. Leden 2018 07:10

V neděli odpoledne zahájili fotbalisté SK Kladno zimní přípravné období. V kabině se objevila zatím jediná nová tvář Jakub Šimůnek. Někdejší kladenská dorostenecká naděje nastupovala za mládežnické celky Slavie Praha, po přechodu mezi muže strávila podzimní část v Baníku Švermov.

Foto: KL

Kouč Jan Pejša přivítal i kvarteto dorostenců z týmu U 19, syna Jana Procházky Vladimíra a dále Daniela Sekaninu, Dominika Richtera a Štěpána Kárníka. Na druhé straně stále chybějí dlouhodobí marodi Marek Tóth, Jan Procházka a Jan Pechr. Nově k nim přibyl i Jiří Růžička, který si při fotbálku na umělé trávě zlomil lýtkovou kost. „Klub vede jednání s několika dalšími, posilami, uvidíme, kdo nakonec přijde. Pokud se týká odchodů, nezakrývám, že o některé borce je zájem. Na druhé straně věřím, že všechny opory zůstanou, i když nikdy neříkej nikdy,“ hovoří o možných personálních změnách kladenský trenér.

SK Kladno sehraje celkem osm střetnutí. Největší herní prověrkou bude jistě tradiční účast na již 29. ročníku zimního turnaje Memoriálu Jiřího Kolína, který pořádá Meteor Praha. Kladenští fotbalisté se střetnou se dvěma předními celky ČFL, kterou zastupují třetí SK Zápy a čtvrtý FK Králův Dvůr. Dalšími účastníky jsou divizní FK Hořovicko, Čechie Vykáň, Admira Praha, pochopitelně domácí Meteor Praha a SK Český Brod. A právě s posledním jmenovaným týmem SK Kladno celý turnaj otevře úvodním kláním již tuto sobotu od 10.00 hodin na umělé trávě v Praze v areálu Štěpničná. Kladenští hráči rovněž turnaj zakončí v sobotu 24. února, kdy od 16.00 hodin nastoupí proti Admiře Praha. První březnový víkend bude vyhrazen generálce na nadcházející mistrovské boje. Soupeř zatím není určen.

„Nechci říkat, že nebudeme koukat na výsledky, případně umístění, ale především chci dát dost velkou šanci celému kádru, abych si ověřil výkonnost každého hráče. To je pro mě nejdůležitější,“ konstatuje závěrem Jan Pejša.

Autor: (rc)