Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

FOTO: Nebezpečná skládka u Buštěhradu zmizí již za pár měsíců

Středa, 10. Leden 2018 07:40

Práce na odklízení nebezpečné skládky u Buštěhradu začaly již v loňském roce. Letos by mělo být vše zlikvidováno nejpozději do dubna. Starostka města ovšem předpokládá, že práce budou hotovy ještě před termínem.

Nebezpečná skládka u Buštěhradu zmizí již za pár měsíců (Foto: KL)

Aby se zamezilo dalším lidem na černou skládku nosit věci, bylo místo oploceno. Nedávno přibyla i betonová svodidla. Tím je ještě více znesnadněn přístup. Odklízecí práce jsou v plném proudu a podle starostky Buštěhradu, Daniely Javorčekové, se na místě skládky bude v nejbližší době montovat kamerový systém.

Buštěhrad na likvidaci černé skládky získal z Národního programu životního prostředí dvanáctimilionovou dotaci. Milion korun potom poskytl Středočeský kraj. Na skládce se odhadem nachází pět tisíc tun odpadu. Z toho tisíc tun nebezpečného.

„Vysoutěžili jsme dodavatele, který se o likvidaci skládky během pěti měsíců postará. V polovině října loňského roku se přebíralo staveniště a od té doby se zde pracuje. S největší pravděpodobností by se práce měly dokončit ještě před termínem,“ uvedla pro Kladenské listy starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková.


Autor: (red)