Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

FOTO: Pergoly na třídě ČSA v Kladně již slouží veřejnosti

Středa, 10. Leden 2018 08:00

Pergoly na kladenské třídě Československé armády prošly zásadní změnou a již od druhé poloviny prosince slouží v novém kabátu všem. Úprav se dočkala i přilehlá náměstíčka. 

Pergoly na třídě ČSA v Kladně již slouží veřejnosti (Foto: KL)

Práce na rekonstrukci pergol město zahájilo počátkem dubna a v druhé polovině prosince bylo hotovo. Kompletních úprav se tak dočkalo nejen celé podloubí, které dostalo i nové osvětlení, ale také přilehlá malá náměstí mezi panelovými domy. Každé z nich se liší tvarem laviček a dalším městským vybavením. Přibyla vodní stěna a dělníci položili novou dlažbu. Pomník Antonína Čermáka, slavného Kladeňáka, který byl ve 30. letech minulého století starostou Chicaga, dostal důstojnější místo.

Podstatnou složkou projektu byla revitalizace zeleně. „Úpravy zeleně přispějí k estetičtějšímu dojmu, ale také ke zlepšení celkového klimatu. Úseky živých plotů z 1328 nových keřů tvoří clonu čtyřproudové komunikaci a zároveň slouží jako lapač prachu. O přistínění prostoru se postarají volné skupiny z 85 nových stromů, které jsou umístěny v ochranných mřížích. Nyní musíme ještě vybudovat zábrany na trávníky, aby na nich nezodpovědní řidiči neparkovali,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí města Kladna Lenka Růžková.


Autor: (red)