Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Milan Fortuník: Teď se soustředíme na extraligu a Český pohár!

Čtvrtek, 28. Prosinec 2017 07:50

Předvánoční čas strávili hráči Kladno volejbal cz cestou z Rumunka, odkud se vraceli po neúspěšně odvetě s Arcada Galati. Prohra 3:0 znamenala stopku již v prvním kole CEV Cupu. Zároveň mají za sebou hned třináct zápasů v Uniqa extralize. O zhodnocení nemůžeme požádat nikoho jiného než trenéra mužstva Milana Fortuníka.

Milan Fortuník (Foto: KL)

Na Galati jste si věřili. Proč se nakonec nepodařilo postoupit?

Musím uznat, že soupeř byl lepší než my. V obou utkáních se projevilo, že naše mužstvo je nezkušeným pohárovým týmem, pokud se týká evropských soutěží. Jediná šance byla, kdybychom doma zvítězili alespoň 3:1, pak jsme mohli prohrát 0:3 a rozhodovalo by se v tzv. zlatém setu, kde je možné všechno. Určitě jsme zápasy nehráli špatně, ale soupeř dokázal okamžitě využít každé naše zaváhání, byla to pro nás i hráče velká škola.

Soupeře jste měli z videa určitě dobře „načteného“. Překvapil vás rumunský celek třeba taktikou?

Co se týče taktiky, tak v tom nás Galati nepřekvapilo. Soupeř disponuje čtrnácti vyrovnanými hráči a bylo absolutně jedno, který z nich se objevil na hřišti. Dokázali nás „uskákat“, nás naopak jednak zradil útok a navíc opět jak v domácím prostředí, tak venku jsme nedokázali účinně i takticky podávat.

Naopak kladenský tým prakticky jako loni hraje většinou jen se základní sestavou. Které hráče soupeře byste okamžitě zařadil do kádru?

Velmi se mi líbil srbský smečař Nikola Kovačevič a díky svým parametrům blokař z Brazílie Caio Cesar Provenzano de Pra. Na druhou stranu se musím pochlubit, že po utkání za mnou přišel prezident Galati a měl enormní zájem o Matta Westa a Marcela Gromadowského. Nabídce bychom určitě nemohli konkurovat.

Přesto jste určitě z vyřazení zklamán. Je to tak?

To je pravda. Na druhé straně postup byl jen jeden z cílů. Nyní nás čekají dva hlavní, uspět v extralize a domácím poháru.

Když se ohlédneme za dosavadním účinkováním v Uniqa extralize, ze třinácti zápasů jste dokázali jedenáct vyhrát, podlehli jste pouze dvakrát Liberci. Vzhledem k tomu, že se v létě po obměně kádru nevědělo, jak se vám bude dařit, tak jste zřejmě spokojen?

Jsem spokojený, ale v žádném případě nadšený. Výsledkově nevypadají zápasy špatně, ale herní projev byl podstatně horší. Nyní po Vánocích si sedneme s vedením klubu i s hráči a probereme, co by potřebovalo zlepšit, na čem maximálně zapracovat, protože vše směřujeme k jedinému cíli, k bojům v play-off!

Prozraďte, s kým jste nejvíce spokojený?

Především jsou to hráči, kterým nechybí bojovnost, konkrétně Adam Zajíček, Tomáš Hýský a Milan Moník. Bojovného ducha má i Štěpán Trojan, ale nastupuje sporadicky. To je bohužel hodně málo, protože se nedaří strhnout ostatní. Z malého angažování potom pramení chyby,  Je nutné hrát více srdcem a zlepšit tak celkový přístup.

Kdo vás naopak zklamal?

Jak vyplývá z předchozí otázky, tak zbytek kádru!

Před sezónou jste připustil, že o Vánocích budete uvažovat o případném doplnění mužstva. Jaký je aktuální stav?

Základ týmu určitě nemáme špatný, bylo by optimální doplnit kádr o krajního ofenzivního hráče. V současné době však řešíme i situaci okolo nahrávače. Ondřej Fortuník jako druhý nahrávač je stále zraněný a nevíme, kdy bude k dispozici. Je riziko jít do rozhodující fáze sezóny pouze s jedním nahrávačem. Rovněž si musíme přiznat, že nemáme peníze na posily, které bychom chtěli. Situaci sondujeme, oslovili jsme několik hráčů jak z domácí sféry, tak z ciziny. Především musí chtít hrát za Kladno. Jejich představy jsou jedna věc, naše možnosti druhá. Přestupní termín končí až koncem ledna příštího roku, takže ještě máme chvíli čas.

Další zápas hrajete až 6. ledna 2018.  Bude příprava zaměřená hlavně na fyzičku?

Hráči měli volno jenom do 26. prosince, včera jsme začali opět trénovat a s výjimkou 1. ledna budeme pracovat jednak na kondici, ale i na základních dovednostech s míčem až do utkání s ČZU Praha příští sobotu.

Cíle pro extraligu i Český pohár určitě neměníte?

Jak jsem již nastínil, jsou to nyní naše hlavní cíle. Řada týmů hraje v nejvyšší soutěži dobře, přesto je v našich silách skončit na druhém, či třetím místě po základní části. Pokud se dostaneme v play-off do semifinále, tak to nebude špatný výsledek. V Českém poháru hrajeme nyní ve čtvrtfinále s Ústím nad Labem. Cílem je postup do Final Four, kde bychom v případě postupu narazili v semifinále s největší pravděpodobností na největšího favorita, Duklu Liberec. Protože se bude hrát jenom jeden zápas, může utkání dopadnout všelijak. Ale zdůrazňuji, nepojedeme v žádném případě s cílem obhájit pohár!

Je sváteční čas. Co si budete přát na Nový rok?

Určitě aby moje celá široká rodina byla zdravá. Právě zdraví zároveň přeji všem svým svěřencům a všem našim příznivcům. Je to více než jakákoliv medaile!

Autor: (rc) 1. foto

  Benátecké mladíky Rytíři srazili na kolena až v závěru

 2. krimi

  Nezabezpečené domácnosti se stávají nejsnazším cílem zlodějů

 3. pozvánka

  Pozvánka na kulturní program Ateliéru na únor 2019

 4. foto

  FOTO: Na škole E. Beneše v Kladně si připomněli odkaz Jana Palacha

 5. krimi

  Žena z Kladna málem přišla o boty, zachránil jí je manžel

 6. sport

  V Kladně by mohla vzniknout pumptracková dráha pro cyklisty

 7. krimi

  Kladenští strážníci zažili rušný víkend

 8. pozvánka

  Hornický skanzen Mayrau hostí výstavu industriálních fotografií Viktora Máchy

 9. krimi

  Policisté v Kačici zastavili vyhoštěného cizince, řídil pod vlivem drog

 10. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 11. zprávy

  V Kladně bude Středočeský kraj podporovat studium praktických sester

 12. pozvánka

  Do kladenského kina Sokol přiletí legendární E.T. – Mimozemšťan

 13. pozvánka

  Celosvětově uznávaná hra bude mít českou premiéru v Kladně

 14. krimi

  Policejní pes z Kladna pomohl dopadnout recidivistu

 15. pozvánka

  FOTO: Žáci kladenské školy 1. KSPA vystavují svá díla v Centralu

 16. zprávy

  Vedení Kladna opětovně jednalo s investorem o budoucnosti Růžového pole

 17. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 18. zprávy

  Kladenské gymnázium získalo třetí místo v soutěži o bezpečném internetu

 19. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 20. foto

  FOTO: U Pcher na Kladensku havarovalo osobní auto, řidič na místě zahynul