Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská vědecká knihovna láká na koncert kytarového dua Siempre Nuevo

Úterý, 12. prosince 2017 07:00

V pondělí 18. prosince vystoupí na svém adventním koncertu v prostorách velké studovny Středočeské vědecké knihovny kytarové duo Siempre Nuevo společně s mezzosopranistkou Barborou Poláškovou a sopranistkou Terezou Kaveckou. Celým večerem bude provázet herec Miroslav Etzler.

Kytarové duo Siempre Nuevo bylo založeno v roce 2007 dvěma vynikajícími českými kytaristy Matějem Fremlem a Patrickem Vacíkem. Od roku 2012 spolupracuje s českou mezzosopranistkou Barborou Poláškovou. Interpretuje jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce, vlastní či jiných autorů. Při snaze o dobovou interpretaci využívá historických nástrojů, čímž dodává skladbám z oblasti staré, hlavně však romantické hudby nečekaně autentický a zajímavý zvuk.

Barbora Polášková patří mezi nejvýraznější talenty mladé pěvecké generace. Hudební vzdělání získala na konzervatoři v Praze a v Plzni a na řadě mistrovských kurzů doma i v zahraničí. Disponuje zcela přirozeným, nicméně technicky skvěle zvládnutým hlasem, který udivuje posluchače svojí osobitou barvou a mimořádným rozsahem. Vystupuje pravidelně po celé republice, jako sólistka absolvovala turné po Brazílii, Japonsku, Thajsku, Izraeli, Francii a Německu, spolupracuje s předními světovými a českými dirigenty.

Sopranistka Tereza Kavecká, držitelka Opavské Thálie 2010 vystudovala zpěv na Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity v roce 2002 a absolvovala pěvecký kurz u  sopranistky Claudie Visca, profesorky Vídeňské hudební univerzity. Od roku 2000 vystupovala s Pražským komorním sborem na mnoha operních festivalech v Evropě, ale i Izraeli nebo Libanonu. Spolupracovala s Janáčkovou filharmonií, Jihočeskou filharmonií, filharmonií v Gdaňsku a dalšími tělesy. Od roku 2003 je sólistkou Slezského divadla v Opavě.

Autor: Jitka Hrušková