Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Středa, 15. Listopad 2017 20:26

Po delší době se na domácím ledě objevili Rytíři Kladno. Zápas proti Stadionu Litoměřice nakonec kladenští hráči zvládli 3:0, ale hlavní postavou byl gólman Kopřiva, který za bezbrankového stavu chytil nejméně tři, čtyři branky.

Rytíři Kladno – Stadion Litoměřice   3 :0  (0:0, 0:0, 3:0)

Od prvních minut se na ČEZ stadionu odvíjel zajímavý, rychlý hokej. Oba týmy se snažily co nejrychleji pokořit protivníka. Poprvé mohl změnit bezbrankový stav Strnad, který se protáhl kolem mantinelu až před brankáře Krále, ale závěrečnou kličku nezvládl. Po několika utkáních se objevili v kladenské sestavě oba švédští útočníci, Lorraine a Svedlund, a několikráte „pozlobili“ litoměřickou obranu. Severočeši měli největší šanci po chybě kladenské obrany ve středu hřiště Strejčkem, ale Kopřiva se nenechal překvapit. V samém závěru hrál Stadion přesilovku, ale kladenský brankář dvě tvrdé rány hostů zlikvidoval.

Podobně vyrovnaný průběh měl i začátek druhé třetiny. Do vyložené šance se dostal Válek, ale také on ztroskotal na Kopřivovi. Rytíři měli následně minutu přesilovky pět na tři, ale kromě dvou střel nic kloudného nevymysleli. V další, tentokráte klasické početní výhodě se také nic zásadního nestalo. Litoměřice potvrzovaly, že ani v této sezóně nebudou snadným soustem Kladna, stejně jako v předchozích sezónách. Hosté se dostali v oslabení do gólové příležitosti, když kladenskou obranou proháčkoval Helt, ale poslední instance, kterou představoval Kopřiva, byla neprůstřelná. Stadion v závěru druhého dějství byl podstatně aktivnější, Dvořákovu střelu do šibenice opět vytěsnil kladenský gólman.

Teprve po třech minutách závěrečné dvacetiminutovky si diváci zakřičeli gól. Svojí premiérovou branku si připsal na svoje konto bekhendovou střelou pod horní tyč junior Bláha. Pojistku mohl přidat Lorraine, ale jeho pokus se do branky nevešel. Ale o dvě minuty později přišla pěkná kombinace druhé útočné řady a její vedoucí Přikryl, měl již snadnou roli. Když deset minut před koncem zafungovala švédská spolupráce a Svedlund zvýšil na tříbrankový rozdíl, bylo rozhodnuto. Tým ze severu Čech se snažil utkání zdramatizovat, měl další šance, ale kladenský vládce brankoviště čaroval, a nakonec po zásluze uchránil čisté konto.

Pavel Patera (Kladno): Nebylo to lehké utkání. V první třetině se hrálo nahoru, dolů, dominovali brankáři. V prostřední části byly Litoměřice jasně lepším mužstvem a jenom díky vynikajícímu Kopřivovi jsme neinkasovali. Tady se určitě střetnutí lámalo. V posledním dějství se nám podařilo vstřelit první branku, a potom jsme zápas ovládli a hosty k ničemu nepustili.

Miloš Říha (Litoměřice): Určitě jsme neodehráli špatný zápas, ale dopadl pro nás stejně špatně. Na první třetině se projevila reprezentační pauza. Potom jsme si vypracovali hodně brankových šancí, které jsme však nedokázali proměnit, což se ukázalo jako rozhodující pro celé střetnutí. Potom jsme však doplatili na nedisciplinovanost. Pokud chceme proti Kladnu uspět, nemůžeme být tolik vylučováni. Před úvodní brankou byl zřejmě neodpískán jasný faul na našeho hráče, ale musím se podívat na video.

Branky: 43. Bláha (Kloz, Machač), 47. Přikryl (Pekr, Strnad), 50. Svedlund (Lorraine). Rozhodčí: Dědek, Kopeček – Podrazil, Krátký. Vyloučení 4 :7, navíc Pavlas (Litoměřice) 10 minut, využití 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 1660.

Sestava: Kopřiva – Repe, Hořava, Štindl, Kehar, Lenďák, Štich- Bláha, Machač, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Kružík, Kubík, Redlich – Lorraine, Svedlund, Zikmund.