Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
 • SBF
 • SAMK
 • PODZIMNÍ KONCERTY

Slavomír Cirnfus: Johana Jelínková by měla splnit limit na ME juniorů!

Čtvrtek, 26. Říjen 2017 07:50

Tradičně v říjnu končí atletická sezóna. Pozornost se přesouvá na další individuální sport, plavání.  Na svá klání v bazénech se již těší i závodníci KSP Kladno. S jakými ambicemi a očekáváním? Nejen na to se ptáme předsedy TJ LaRS Kladno Slavomíra Cirnfuse. 

Slavomír Cirnfus (Foto: KL)

Tento pátek a sobotu začíná v kladenském aquaparku mistrovský závod, konkrétně Zimní  přebor Prahy a Středočeského kraje. Někteří kladenští plavci měli mít za sebou první dva testy. Nejdříve účast na Memoriálu Slavoše Sobotky v Berouně a minulý týden na Plzeňských sprintech, ale z důvodu onemocnění prakticky všech nejlepších jste se odhlásili. S čím jdete do závodu, který vás čeká o víkendu?

První test po šestinedělní přípravě dopadl dobře, někteří jako Klíma si dokonce zaplavali osobní rekordy. Solidně se prezentovali Novák a Souček, respektive Jelínková a po dlouhé pauze zaviněné zraněním se představila i Doubnerová a nevedla si špatně. Bohužel kvůli nemoci nemohla startovat Svobodová. Ale na druhé straně se někteří neprezentovali úspěšně a zůstali daleko za očekáváním. V Berouně se však závodilo ještě z plné přípravy, takže výsledky nejsou plně vypovídající. Více jsme se v tomto směru spoléhali na Plzeňské sprinty, aby se více ukázalo, jak jsou závodníci na sezónu připraveni. Bohužel viróza potkala téměř všechny nejlepší ze skupiny A, tak jsme účast odvolali. Co čekat od výkonů o víkendu, nedokáži odhadnout. Novák, Jelínková či Svobodová jsou v pořádku, u ostatních jsou menší zdravotní potíže. Jsem však rád, že Adélku Doubnerovou začalo plavání opět bavit, tak doufám, že jí nadšení vydrží a brzy se dostane na úroveň, kterou měla třeba před dvěma lety.

Jak se změnil kádr proti loňsku?

V nejprestižnější skupině zatím chybí Sabina Pecušová, která má problémy s koleny, takže z ní vypadla. Není zde ani Klára Lhotáková, která nesplňovala výkonnostní kritéria, navíc měla osobní problémy s trenérkou. Do skupiny přestoupil na návrh šéftrenérky Petry Landové Jan Hlaváček z PK Kralupy. Ve skupině A jsou zařazeni plavci, kteří zde mohou být čtyři, pět let a chceme, aby mezi nimi nepanovaly velké výkonnostní rozdíly. Plavání je sice individuální sport, ale připravují se současně. Při tréninku se plavou třeba šestikilometrové úseky a není ideální, aby některý závodník byl „přeplaván“ třeba několikrát.

V juniorské reprezentaci jsou Johana Jelínková a Marek Souček. Jsou pro ně vypsané individuální cíle, co se týká zaplavání limitů nebo probojování se na mládežnické šampionáty?

Příští rok se koná mistrovství Evropy juniorů, pro dívky ročníků 2001-2, pro chlapce 2000-20001. Marek Souček je mladší dorostenec, ročník 20002, takže splnění limitu bude pro něho velice obtížné, i když by to bylo velké, příjemné překvapení, spíše by mohl startovat na MEJ až v roce 2019. Jožka Jelínková by se měla o limit na MEJ v příštím roce „poprat“ již tuto sezónu.

Autor: (red)


banbad


 1. sport

  Kladenští volejbalisté ztratili vlastními chybami vyhraný zápas

 2. krimi

  Žena z Kladna zaplatila kauci za byt, do kterého se nastěhoval někdo jiný

 3. pozvánka

  Kladenské divadlo hraje v neděli představení Metropolitní opery New York

 4. krimi

  Zlonický školák bez omluvy zameškal přes tři sta hodin, rodičům to nevadilo

 5. sport

  Přihlaste své děti, 3. otevřené mistrovství ČR v OCR se koná v Kladně

 6. sport

  Netradiční volejbalová remíza s příchutí vítězství

 7. pozvánka

  Hrad Křivoklát zve na dobový jarmark, šermíře i parní lokomotivu

 8. zprávy

  Central Kladno mění vizuální styl!

 9. pozvánka

  Ve Slaném je připraven další uherský býk k rožnění

 10. krimi

  Stalo se na Kladensku: Další poctivý nálezce a pomoc při maření výkonu úředního rozhodnutí

 11. pozvánka

  V kladenském kině Sokol proběhne výměnný bazar

 12. foto

  FOTO: Na Mayrau se uskutečnil Den horníků, akce byla parádní

 13. povidka

  Povídka Kladenských listů: Doteky hrůzy, doteky štěstí – 3

 14. sport

  Belgický Guibertin byl nad síly volejbalistů Kladna

 15. foto

  FOTO: Vynikající výkon Adama Brízgaly nakonec stačil jen na bod

 16. sport

  Druhý hrací víkend Merch #53 ligy hokejbalu přinesl první prodloužení

 17. krimi

  Stalker vytrvale otravoval manželský pár. Ženě vyznával lásku, muži hrozil zabitím

 18. pozvánka

  Přijďte si v pátek a sobotu užít Kladenské století, program je perfektní

 19. zprávy

  Dobrovolníci z kladenské válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

 20. krimi

  Opilý muž na zahrádce napadl jednoho z hostů restaurace, skončil v cele