Valentýn Central RETRO PLES Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Dokument o Kubovi Íblovi
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Jiří Klesnil: Nemohu být zklamaný ze skončené sezóny

Pondělí, 23. Říjen 2017 07:30

Atletická sezóna pomalu končí. Na programu jsou již jen přespolní nebo místní běhy. Je proto čas zamyslet se na účinkováním závodníků A. C. Tepo Kladno. A s kým jiným než s předsedou atletů Jiřím Klesnilem.

Jiří Klesnil: Nemohu být zklamaný ze skončené sezóny (Foto: KL)

Při startu letní sezóny jste si vytkli cíl, postup mužů do extraligy družstev a přání, aby některý kladenský atlet startoval na MS. Bohužel ani jedno nevyšlo. Jste zklamán?

Přání a cíle byly jiné. Pokud se týká extraligy družstev, ženy soutěž zachránily, když v baráži obsadily druhou příčku. Muži skončili třetí, což bylo první nepostupové místo. Výsledek nebyl špatný, když uvážíme, že tým je prakticky složen jenom z odchovanců, ale to nic nemění na faktu, že se postup nepodařil. Bohužel jsme měli čtyři výrazné absence, připomenu zranění Tomáše Voňavky. Kdybychom byli kompletní, tak jsme postoupili! Ale špatný pocit z toho nemám. Zkusíme se vrátit příští rok. Co se týká mistrovství světa, nejblíže k účasti měla diskařka Eliška Staňková. Limity jsou dost ostré. Nemůžeme konkurovat střediskovým klubům, jako jsou pražské celky Dukla, Olymp nebo USK, kde mají všechny podmínky pro vrcholové sportovce. Úspěchem pro nás byla účast Staňkové a Míry Pavlíčka na ME družstev. Dále je to zisk sedmi medailí z mistrovství ČR mužů a žen. Když se ohlédnu zpět, nemohu být ze sezóny zklamaný a vidím velký vklad do budoucna.

Kterých výsledků si ceníte nejvíce?

Pochopitelně kovů z republikových šampionátů. Mistry republiky se stali Staňková a Pavlíček, stříbro získali Voňavka, Koucký a radost způsobil i Vítek Hlaváč nejen druhým místem, ale i účastí na mezistátním utkání mužů v Poděbradech. Dobré výkony předvedli třetí Lukáš Posekaný a matka dvou dětí Katka Líbalová, která byla bronzová v trojskoku. Zlato z mládežnických republikových šampionátů získal Matěj Krsek, který se po zranění dostal včas do formy. Teď koketuje s volejbalem, ale věřím, že atletika bude pro něho sportem číslo 1 i nadále. Nesmím zapomenout na velmi nadějnou žákyni Vendulu Holečkovou, která přivezla prvenství v kladivu.

Tepo bylo letos spolupořadatelem TNT Express Meetingu. Trochu rozčarování přinesla soutěž mužů, která měla o dost nižší úroveň než v předchozích letech. Nemrzí vás tato skutečnost, i když startovní listinu nemůžete ovlivnit?

Tak to je samozřejmě pravda. Mělo to více aspektů, třeba Adam Helcelet byl zraněný. Přáli bychom si lepší úroveň. Již teď to řešíme s naším partnerem i ČAS. Příští rok bude opět mítink jako mistrovství České republiky ve vícebojích. Je důležité přitáhnout nejlepší domácí závodníky. V soutěži žen startovaly obě naše nejlepší závodnice, jak Eliška Klučinová, tak Katka Cachová. Chceme však přilákat i zvučná jména ze zahraničí a aby mítink přinesl nový vítr, nový duch i nové náměty.

Mládež měla tři vrcholy, v podobě mistrovství Evropy do 22 let a juniorů a mistrovství světa do 17 let. Z potenciálních abonentů si vybojovala účast jen juniorka Nikola Pöschlová. Určitě jste čekal více zástupců?

Naději na šampionát dvaadvacítek měl Hlaváč, který jen těsně nesplnil limit, Krsek byl v době před mistrovstvím sedmnáctek zraněný. Takže jediným zástupcem byla Nikola Pöschlová. Přál bych si, aby v budoucnu startovalo více našich závodníků. Spoléháme v tomto směru na Matěje Krska a uvidíme, jak se povede dalším. Když řeknu některá jména, tak určitě má potenciál do příštích let již zmíněná Vendula Holečková nebo další velká žákovská naděje, běžkyně Šárka Somrová. Doufám, že se připojí i další.

Ještě letos vás čeká velká událost, 110 let kladenské atletiky. Jak budou oslavy probíhat?

Sláva je na programu 16. prosince v Kladenské sportovní hale. Rád bych na ní pozval všechny bývalé atlety a atletky a apeluji na ně, aby se včas přihlásili. Máme připravený program, který nebudu prozrazovat. Budeme vzpomínat na bohatou historii, je nachystáno překvapení, účastníci se mohou těšit i na zábavu.

Příští rok začne pro atlety tradičně již začátkem ledna halovou sezónou. Můžete stručně nastínit, které velké akce vás čekají?

Atletika je nyní téměř celoroční sport. Na Kladně nás opět čeká vícebojařský mítink IAAF. Největší událostí určitě bude mistrovství České republiky mužů a žen ve dnech 21.-22. července. Naposledy jsme republikový šampionát pořádali v roce 2005 s velkým úspěchem. Vedle kol 1. a 2. ligy, možná i extraligy, nás čeká tradičně mítink „Kladno hází a Kladenské memoriály“ a další závody. Rádi bychom se dočkali splnění limitů našich závodníků k účasti na mistrovství Evropy.

Bude pokračovat další zvelebování Sletiště?

Je nutné provést rekonstrukci dráhy. Naposledy se dělala v roce 2000, přičemž „životnost“ je deset, dvanáct let. Nyní se musí udělat nový povrch. Vzhledem k tomu, že naše členská základna čítá přesně 997 osob, potřebovali bychom dostavět další šatny, aby zvláště děti se měly kde převlékat a nemusely nechávat osobní věci na trávě. Rádi bychom tento problém v budoucnu vyřešili.

Vaším velkým snem je vybudování osmiproudé dráhy. Zůstane jen u něj, nebo je reálné světélko na konci tunelu?

Osm drah by bylo velice potřebných. Bylo to patrné i nyní, když jsme žádali o pořádání mistrovství České republiky dospělých. Nechali jsme si udělat analýzu stromů, které by byly z důvodu rozšíření dráhy potřebné odstranit a výsledek je velice pozitivní. Vše je odvislé rovněž od investiční politiky města. Jsme také velice citliví k životnímu prostředí, ale osobně jsem přesvědčen, že by to šlo zdárně vyřešit.

Autor: (rc)


 1. krimi

  Okradl mě falešný stavař, oznámil kladenským policistům zoufalý muž

 2. pozvánka

  Chceme postoupit do finále, když neuspějeme, svět se nezboří, říká Milan Fortuník

 3. info z radnice

  Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž Antonína Raymonda, řešit se bude Okrsek 4

 4. foto

  Tým Miners U11 v letošním Kladenském Kahanu obhájil první místo

 5. video

  Divadlo Lampion odehraje premiéru pohádky Myši patří do nebe

 6. krimi

  Zloděj v Kladně vykradl garáž a vloupal se i do rodinného domu

 7. pozvánka

  Přijďte povzbudit mladé volejbalisty Kladna

 8. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento víkend v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 9. krimi

  Na Kladensku na silnice opět vyjeli i opilí řidiči, jeden z nich způsobil nehodu

 10. pozvánka

  V sobotu startuje v Mayrau zimní Excalibur Race

 11. foto

  Oprava mostu v Kročehlavské ulici na několik měsíců odřízne výpadovku na Prahu

 12. pozvánka

  Jarní prázdniny? Sportovní areály města Kladna zvou na příměstský tábor

 13. zprávy

  Žákyně zdravotnické školy Kladno úspěšně reprezentovala v soutěži Kladenská veverka

 14. povidka

  Povídka Kladenských listů: Státní zakázka

 15. foto

  Povinné tři body Rytířů proti Kadani

 16. pozvánka

  Ve čtvrtek se v kladenském Centralu slaví den zamilovaných

 17. foto

  FOTO: Hasiči slavili v kladenském Centralu den linky 112

 18. info z radnice

  Co s bývalým hotelem Merkur? Město hledá smysluplné využití

 19. pozvánka

  Kladno se s ledovou plochou na náměstí rozloučí sportovním odpolednem s Rytíři

 20. foto

  FOTO: V Kladně nabourala poštovní dodávka do autobusu