Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Kladenští strážníci ve družině poučili školáky o bezpečnosti

Čtvrtek, 12. Říjen 2017 07:10

Prevence musí být. Strážníci městské policie Kladno navštívili děti ve školní družině. Poučili je o všemožných bezpečnostních tématech a nechali je vyzkoušet nezbytné vybavení pro výkon služby strážníka.

Kladenští strážníci ve družině poučili školáky o bezpečnosti (Foto: MP Kladno)

Do družiny při základní škole ve Velvarské ulici zavítali strážníci v pondělí 9. října odpoledne. Dorazil s nimi i plyšový maskot, pes Empík. Děti se dozvěděly, jak se zachovat, když je na ulici osloví cizí člověk, nebo jak postupovat při nálezu injekční stříkačky. Také si zopakovaly zásady bezpečného pohybu v provozu. Paní vychovatelky se ptaly, jak se chovat v případě, že s dětmi potkají volně pobíhajícího psa. To se totiž při procházkách po Švermově často stává. Strážníci za pomoci maskota názorně dětem ukázali, jak takovou situaci bezpečně zvládnout.

„V závěru besedy se malí posluchači seznámili s vybavením strážníků a mohli si na vlastní kůži vyzkoušet vše, co je zajímalo. Největší pozornost věnovali poutům a megafonu, do kterého mnohé děti zazpívaly nebo zarecitovaly,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Kladenští strážníci ve družině poučili školáky o bezpečnosti (Foto: MP Kladno)

Autor: (jk)