Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Středa, 11. Říjen 2017 20:20

Kvalitní utkání viděli diváci v ČEZ stadionu při souboji Rytířů Kladno a Motoru České Budějovice. V úvodu vedli hosté, ale konec vyzněl pro domácí, kteří si připsali cenné vítězství 4:2.

Rytíři Kladno – Motor České Budějovice  4 :2  (0:1, 2:1, 2:0)

Zápas dvou mužstev, která dlouhodobě sváděla bitvy v extralize, začali aktivněji Rytíři. Do první šance se však dostali hosté. Galamboše ještě Kopřiva vychytal, ale potom Dostálek objel branku a zasunul puk za záda kladenského brankáře. S domácími gól trochu otřásl, ale těsně před polovinou úvodní části byl vyloučen českobudějovický Čermák. Domácí sice nepustili hostující hráče z jejich obranné třetiny, ale vyjma jednoho zákroku neměl gólman Kváča těžší zákrok. O pět minut později se stejný hráč z jihu Čech nechal znovu vyloučit, ale i druhá početní výhoda Kladna skončila bez vstřelené branky.

Po návratu ze šaten se Středočeši začali více tlačit před hostující klec. Strnad nejdříve z ideální pozice nechal vyniknout Kváču, Ale o chvíli později Lorraine přihrál před branku Klozovi, kterému stačilo jen nastavit hůl a rázem bylo vyrovnáno. Gól domácím evidentně pomohl. Za půldruhé minuty již šli do vedení, když se z otočky prosadil Kubík. V polovině střetnutí však bylo srovnáno. Faul Šticha potrestal tvrdou ranou od modré čáry Pavlin. Hosté pak v pohodě zvládli i třetí oslabení. Motor mohl jít do konce druhé třetiny znovu do vedení, ale Heřman z těžkého úhlu přestřelil.

Rytíři promarnili po druhé přestávce i čtvrtou možnost pět na čtyři, ale v době kdy se již vracel z trestné lavice Nedorost, tak si mezi kruhy najel Strnad a ranou na zadní tyč poslal domácí opět do vedení. Blízko k pojistce měl po přečíslení dva na jednoho, Kubík, ale mířil těsně vedle. Horkou chvilku v podobě oslabení domácí přečkali, naopak Redlich ve čtyřech nedokázal přesně zacílit. Strnad si v přesilovce počínal lépe, ale na českobudějovického brankáře nevyzrál. Definitivně o osudu utkání se rozhodlo v samém závěru. Hostující Nedorost projel až před Kopřivu, ale neuspěl. Naopak z protiútoku ujel Redlich a definitivně pojistil tři body domácího celku.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Začali jsme dobře a dostali se do vedení. Bohužel jsme špatným střídáním nabídli Kladnu snadné vyrovnání. Dokázali jsme vyrovnat na 2:2, ale potom jsme nevyžili několik příležitostí. Nakonec rozhodla inkasovaná branka, kterou jsme obdrželi prakticky v oslabení, protože vyloučený hráč se po návratu z trestné lavice nestačil zapojit do hry.

Pavel Patera (Kladno): Nebýt Kopřivy, tak jsme mohli v desáté minutě prohrávat dvou nebo třígólovým rozdílem. Naštěstí se nám podařilo obrátit skóre. Před třetí třetinou jsme hráčům zdůrazňovali, aby byli trpěliví, což se nám vyplatilo.

Branky: 25. Kloz (Lorraine, Machač), 27. Kubík (Kehar, Přikryl), 43. Strnad (Kubík, Štindl), 59. Redlich (Kehar, Matula) – 5. Dostálek (Pavlin), 33. Pavlin (Čermák). Rozhodčí: Přikryl, Kašík – Kotík, Polák. Vyloučení 3 :5, využití 0:1, oslabení: 0:0. Diváci: 2003.

Sestava: Kopřiva – Hořava, Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Štich – Kloz, Machač, Tůma – Kubík, Přikryl, Strnad – Zikmund, Svedlund, Lorraine – Kružík, Kaut, Redlich.