Kanonáda Alpiqu znamenala osm ran do ústecké branky

Sobota, 7. října 2017 15:58

I v dalším domácím utkání připravil Alpiq Kladno svým fanouškům další galapředstavení. Soupeř, Elba DDM Ústí nad Labem, si odvezl na sever Čech vysokou prohru 8:0.

Alpiq Kladno – Elba DDM Ústí nad Labem  8 : 0  (3:0, 5:0, 0:0)

Svěřenci kouče Kadlece spustili od prvních vteřin na hřišti uragan. Gólman Severočechů Brhel byl v jednom ohni. Hosté nevěděli, kde jim hlava stojí, a pomáhali si fauly. Hned za první vyloučení pykali brankou, když po kombinaci se prosadil Novák. Domácí pokračovali ve velkém náporu. Procházka trefil tyč, gólové příležitosti Haismana a Štěpánika zlikvidoval hostující gólman Brhel, Šíma trefil spojnici tyče a břevna. Přesto v desáté minutě pojistil vedení všudypřítomný Barnošák. Ústí, jehož hráči se na vlhkém hřišti hůře pohybovali, se dostalo poprvé před Hájka až po dvanácti minutách, ale kladenský brankář se nenechal překvapit. Naopak do konce první třetiny přidal další zásah do sítě hostů Hnízdil.

Ve stejném duchu se odvíjela hra i po návratu z kabin. Po minutě hry zužitkoval pěknou kombinaci Štěpánik. Když po chybě ústecké obrany vstřelil ve dvacáté minutě Šrámek míček do úplně odkryté branky, odebral se nešťastný Brhel na střídačku a do branky nastoupil Banda Totálně rozložení a odevzdaní hosté svému strážci svatyně moc nepomohli, a tak již po dalších třech minutách ho pokořil Šíma. Ani půltucet branek však Alpiqu nestačil, a do druhé sirény se zapsali do gólové listiny znovu Barnošák a Štěpánik.

Poslední patnáctiminutovka se dohrávala již z povinnosti. Obrovský náskok přece jen utlumil snahu domácích, hosté na vysychající hrací ploše toužili, alespoň korigovat velice nepříznivý stav Elba se snažila vstřelit alespoň čestný úspěch, ale pozorná defenzíva severočeský celek před Hájka nepouštěla- Navíc od deváté branky ochránila hosty tyč po ráně Šímy. Ani v početní výhodě se strážce kladenské svatyně moc nenadřel. Minutu před koncem sice před Hájkem zůstali osamoceni hned dva hráči Elby, ale domácí gólman vyšel ze souboje vítězně a uhájil čisté konto.

„Prvních třicet minut jsme hráli tak, jak si představujeme,“ konstatoval spokojený trenér Drahomír Kadlec. „Hráči byli neustále v pohybu, snažili se co nejvíce střílet. Pokračovali jsme ve stejném trendu jako proti Pardubicím. V poslední třetině pod dojmem vysokého náskoku jsme hodně polevili, což by se nám proti silnějším celkům nemuselo vyplatit. Noska nyní zabudováváme na post obránce. Vedle dlouhodobě zraněného Plimla chyběl dnes Voráček, který má virózu a Martykán přestal s námi komunikovat, takže s ním nepočítáme. K dispozici nebyl ani Pražák, který je po operaci krku, ale v příštím týdnu by se měl stejně jako Voráček opět připojit k mužstvu.

Branky: 2. Novák (Šrámek, Barnošák), 10. Barnošák (Šrámek), 4. D. Hnízdil (Špaček, Barnošák), 17. Štěpánik (Šrámek, Šíma), 21. Šrámek (Hrabár), 24. Šíma (Šícha), 27 Barnošák (Šíma), 28. Štěpánik (Špaček, D. Hnízdil). Rozhodčí: Pečený – Záhora, Vyloučení: 4:5 navíc Michalčenko a Kvaš (Ústí) 10 minut, přesilovky: 1:0, oslabení: 0:0.

Sestava: Hájek- Soukup, Hrabár, Šícha, Novák, Haisman, Nosek, M. Hnízdil – D. Hnízdil, Špaček, Štěpánik – Barnošák, Šíma, Šrámek – Kohout, Prokop, Procházka.