Valentýn Central RETRO PLES Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Dokument o Kubovi Íblovi
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Soutěž o nejlepší webové stránky škol má své vítěze

Pondělí, 14. Únor 2011 15:46

Během dopoledne proběhlo v budově kladenského magistrátu slavnostní vyhlášení a předání cen výhercům soutěže o nejlepší webové stránky „WWW Škola Kladno 2010“. Slova se ujali sám primátor Dan Jiránek a tajemník Magistrátu Kladno Zdeněk Slepička.

Soutěž, která se se uskutečnila již po osmé, si klade za cíl především podpořit učitele a žáky při tvorbě webových stránek škol, ve využití internetu a jeho možností. Jak zhodnotil primátor Dan Jiránek, jsou tyto moderní komunikační technologie užitečným nástrojem nejen pro školy, pro rodiče dětí, ale zejména žáky samotné. „Jsme si vědomi toho, že tyto moderní technologie budou děti potřebovat i v životě, a později i ve svém zaměstnání, a je důležité, že se kladenské školy v tomto ohledu svým žákům věnují.“

Do soutěžního klání o nejlepší webové stránky se mohly přihlásit všechny základní, střední, vyšší odborné školy v Kladně, včetně uměleckých. Učinilo jich tak 14. Letos byly vyhlášeny celkem tři kategorie, v každé z nich byla oceněna první tři místa, nechyběly ani dvě zvláštní ceny poroty.

Na výherce čekaly opravdu hodnotné ceny

V kategorii A, kde mezi sebou soutěžily školy základní, zvítězila stejně jako loňský rok ZŠ a MŠ v ulici Zdeňka Petříka. Odměnou za skvělé umístění jim byla interaktivní tabule s notebookem a dataprojektorem.

„Soutěže se účastníme prakticky od začátku, respektive letos po šesté,“ popsala Kladenským listům ředitelka školy Šárka Vostarková a dodala: „Máme spoustu dalších novinek, které bychom rádi zrealizovali, takže doufáme, že se do soutěže budeme moci přihlásit i příští rok.“ Škola se přímo specializuje na rozvoj schopností a dovedností v oblasti výpočetní techniky a informatiky a úspěchy sklízí i v dalších, podobně zaměřených soutěžích. „Pokud jde o internetové stránky, tak jsme se asi po půl roce od jejich vzniku dostali mezi sto nejlepších v republice. Dokonce jsme byli několik měsíců v první desítce a ze základních škol jsme byli nejlepší,“ vyjmenoval některé z úspěchů školy Lukáš Jánský, správce stránek a učitel informatiky a fyziky.

A čím si škola 1. místo zasloužila? „V kategorii základních škol byla nejvíce hodnocena zejména profesionální úroveň zpracování školské tématiky, prezentace škol i města Kladna a originální grafika webových stránek. Odborná porota ocenila především rozpracovanost, aktuálnost a užitečnost informací, často poskytovaných i ve vícejazyčných mutacích a bezbariérových přístupech,“ popsal tiskový mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček.

Na prvním místě v kategorii B se usídlil “SOSIK”

První místo v kategorii B, tedy v soutěži středních a vyšších odborných škol, obsadila Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v ulici Cyrila Boudy (www.sosik.cz), která si odnesla hodnotnou výhru v podobě počítačové sestavy.

Obecně se sedmičlenná porota shodla, že každoročně úroveň internetových webů provozovaných nejen středními školami stoupá. Co se týče letošního ročníku, hodnotila v této kategorii pozitivně zejména nápaditý a propracovaný design, který však není nepřístupný široké veřejnosti. Další body pak bylo možno nasbírat na míře a způsobu presentace informací nejen pro studenty, ale i pro rodiče či pro další uživatele.

Kladenské listy si nenechaly ujít příležitost a vyzpovídaly zástupce z řad studentů vítězné školy, kteří se spolu se svou ředitelkou Evou Šimáčkovou slavnostního předání zúčastnili. Zajímalo nás, zda se právě studenti na tvorbě stránek podílejí a do jaké míry. „Škola s námi spolupracuje. Třeba během hodin informatiky řešíme s naší paní učitelkou, co se nám líbí, co ne, co bychom vylepšili a podobně. Na stránky můžeme i sami přispívat,“ shodují se Lucie Vostrá, Tomáš Hofner a Klárka Švejdová .

Vítězství v kategorii C, která byla pro letošní rok novinkou a jejíž náplň představuje hodnocení využití možnosti prezentovat zejména mimoškolní činnost na webu Kladno – živě, si odnesla ZŠ a MŠ Norská. Cenu v podobě digitálního fotoaparátu převzala ředitelka školy Daniela Vlčková.

Udělovaly se i zvláštní ceny poroty

Porota pak udělila ještě další dvě ceny ve dvou zvláštních kategoriích. Ty si odnesla ZŠ praktická, ZŠ speciální a MŠ speciální Kladno v ulici Pařížská a ZŠ Kladno v ulici Cyrila Boudy.

Soutěž letošním ročníkem rozhodně nekončí, alespoň tak se vyjádřili zástupci města v čele s Danem Jiránkem. Motivací dalším soutěžím se může stát i rada Zdeňka Slepičky, který ceremoniál uzavřel optimistickým doporučením: „Bylo by zajímavé, kdyby se letošní soutěžící tematicky věnovali malinko víc Kladnu, městu, ve kterém žijeme. Myslím, že tam by se pro příště určitě daly nasbírat body pro eventuální vítězství.“

.

Podrobný rozpis výherců v jednotlivých kategoriích a ceny, které získali, můžete zjistit zde:  WWW Škola Kladno 2010.

.


Autor: Kamila Řebíčková
napsat e-mail autorovi

 1. info z radnice

  Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž Antonína Raymonda, řešit se bude Okrsek 4

 2. foto

  Tým Miners U11 v letošním Kladenském Kahanu obhájil první místo

 3. video

  Divadlo Lampion odehraje premiéru pohádky Myši patří do nebe

 4. krimi

  Zloděj v Kladně vykradl garáž a vloupal se i do rodinného domu

 5. pozvánka

  Přijďte povzbudit mladé volejbalisty Kladna

 6. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento víkend v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 7. krimi

  Na Kladensku na silnice opět vyjeli i opilí řidiči, jeden z nich způsobil nehodu

 8. pozvánka

  V sobotu startuje v Mayrau zimní Excalibur Race

 9. foto

  Oprava mostu v Kročehlavské ulici na několik měsíců odřízne výpadovku na Prahu

 10. pozvánka

  Jarní prázdniny? Sportovní areály města Kladna zvou na příměstský tábor

 11. zprávy

  Žákyně zdravotnické školy Kladno úspěšně reprezentovala v soutěži Kladenská veverka

 12. povidka

  Povídka Kladenských listů: Státní zakázka

 13. foto

  Povinné tři body Rytířů proti Kadani

 14. pozvánka

  Ve čtvrtek se v kladenském Centralu slaví den zamilovaných

 15. foto

  FOTO: Hasiči slavili v kladenském Centralu den linky 112

 16. info z radnice

  Co s bývalým hotelem Merkur? Město hledá smysluplné využití

 17. pozvánka

  Kladno se s ledovou plochou na náměstí rozloučí sportovním odpolednem s Rytíři

 18. foto

  FOTO: V Kladně nabourala poštovní dodávka do autobusu

 19. zprávy

  Kladenští strážníci zachránili mladíka před sebevražedným skokem z mostu

 20. pozvánka

  Restaurace Kuklík v Kladně zve na Valentýnský večírek