Rytíři se museli sklonit před Horáckou Slavií

Pondělí, 14. září 2015 21:27

Zatímco proti Slavii Praha Rytíři dokázali na penalty favorita zdolat, tentokráte proti relativně lehčí Slavii z Třebíče na samostatné nájezdy neuspěli. Horácká Slavia dokázala na kladenském ledě získat výhru 2: 1 po penaltovém rozstřelu.

7_kladno_trebic1_2sn_20150914boh

Rytíři Kladno – Horácká Slavia Třebíč 1 : 2 p. (1:0, 0:1, 0:0 -0:0)

Trenér Lidický „překopal“ jednotlivé útočné řady, s cílem zefektivnit útoky. Navíc v sestavě podle očekávání chyběl Mensator, který se zranil minule v Kadani a do branky si stoupl Cikánek. Poprvé si odbyl svoji mistrovskou premiéru mezi dospělými obránce Matyáš Zelingr, který je, ve věku 16 let, 8 měsíců a 3 dnů, třetím nejmladším obráncem v historii kladenského klubu. Pro zajímavost tím nejmladším byl Martin Bakula, který byl ještě o více než měsíc mladší. Zápas začal opatrně z obou stran. Rytíři měli brzy výhodu přesilové hry, ale bez efektu. Přesto se domácí dostali do vedení. Stach míchal s pukem u mantinelu přímo na brankové čáře, a všiml si, že gólman Vejmelka si nehlídá bližší tyč. A situaci dokonale využil. Horácká Slavia pečlivě bránila obrannou třetinu, a prakticky se nedostávala před Cikánka. Poprvé hosté ohrozili domácího brankáře až v závěru třetiny po chybě v kladenské obraně, ale Cikánek šanci Švece zlikvidoval.

Po návratu z kabin vyjelo na led úplně jiné mužstvo hráčů z Vysočiny. Rázem jich bylo celé kluziště a najednou nevěděli kladenští obránci kam skočit. Při početní výhodě Třebíče projel celým kluzištěm Erat nikým neobtěžován až před domácího gólmana a trefil tyč. Varování však nebrali domácí asi příliš vážně, protože za necelou minutu přišlo přečíslení 2:1, a Kusko dorazil střelu Psoty. I v dalším průběhu hry byli Horáci lepší, ale z následných třech přesilovek nedokázali ani jednu využít. Domácí prakticky za celou třetinu nepřinutili Vejmelku k vážnějšímu zákroku.

Rytíři ve třetí třetině opět přidali, ale zároveň si museli pohlídat rychlé brejky hostů. Při vyloučení Čejky zamkli Třebíč v jejich třetině, ale Vejmelka za pomoci svých spoluhráčů odolal náporu, jednou mu po střele Stacha pomohla tyč. Vzápětí Švec vystrašil na druhé straně strážce kladenské svatyně. Přestože oba týmy se snažily rozhodnout utkání v základní hrací době, tak žádná branka již nepadla.

V prodloužení byli sice blíže k brance domácí, ale stejně jako v úvodním zápase sezóny opět proti Slavii, ale pražské, musely rozhodnout penalty. Tentokráte si Horácká Slavia vedla lépe, protože proměnila všechny tři nájezdy, zatímco na kladenské straně byl úspěšný pouze Kindl

Jindřich Lidický (Kladno): „V první třetině jsme byli lepší, ve druhé části zase hosté a závěr byl vyrovnaný. V dovednostní soutěži byla jednoznačně lepší Třebíč. Šestnáctiletý Zelingr zahrál velice dobře, proto hrál i přesilovky a splnil všechno, co jsme od něj očekávali. Zranění Mensator a Horna půjdou trénovat ve čtvrtek a uvidí se, kdy budou moci nastoupit, Nash si počká ještě minimálně týden.“

Radek Novák (Třebíč): Myslím si, že utkání mělo slušný náboj. Zápas spravedlivě dospěl až do nájezdů, ve kterých jsme byli stoprocentní, proto si zaslouženě odvážíme dva cenné body.“

Branky: 9. Stach (Dvořáček) – 29. Kusko (Psota, Přibyl), rozh. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Pražák – Štětina, Špringr. Vyloučení: 6 :7, bez využití:, oslabení 0:0.. Diváci: 1803.

Sestava: Cikánekr – Růžička, Gutvald, Kehar, Repe, Kolařík, Zajíc, Zelingr – Strnad, Skuhravý, Rudovský – Dvořáček, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Kindl – Redlich, Lukáč, Čurda- Šilhavý