Valentýn Central RETRO PLES Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Dokument o Kubovi Íblovi
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Jindřich Lidický: Postoupit do play – off a pak se uvidí…

Úterý, 8. Září 2015 14:57

Zítra to vypukne? Co? No přece 1. hokejová liga, ve které budou chtít být kladenští Rytíři úspěšnější než v loňské sezóně. Cílem je pochopitelně návrat po dvou letech do Tipsport extraligy. V žádném případě to nebude procházka růžovou zahradou. To si dobře uvědomuje i trenér Jindřich Lidický.

Lidický titulka
Jindřich Lidický, Foto: Kladenské listy

 

Když jsme spolu naposledy před měsícem hovořili, mluvil jste o možné variantě posil, například ze Sparty. V posledním utkání se objevil útočník David Dvořáček, ale jinak mužstvo zůstalo stejné. Jak jste spokojen s jeho kvalitou?

Zatím jsme dotáhli příchod Davida, s tím, že to není konečné slovo. Sparta se teď potýká s větší marodkou hlavně v obraně. Uvidíme, jak se jí budou hráči uzdravovat, a také záleží na tom, jak nastartujeme soutěž. Některé možnosti jsou stále v jednání. Pokud se týká dosavadního kádru, nějakou kvalitu má. Každý prvoligový trenér by si přál mít v mužstvu co nejvíce hráčů z extraligy, což ne vždy je reálné. Pohybujeme se v nějakých mezích, za které nemůžeme jít. K dispozici máme jak zkušené, tak mladé hráče.

Prubířským kamenem na sezónu byl Regionální pohár. Prozraďte která pozitiva, ale i negativa, jste si odnesl z těchto utkání?

Regionální pohár nám hlavně ukázal, co jsme předpokládali. Každý můžeme vyhrát, ale také prohrát! Pozitivní bylo, že hráči k zápasům přistupovali zodpovědně, snažili se. Ukázaly se některé dobré herní věci i v morálce. Bohužel na druhé straně jsme nedokázaly tyto vlastnosti pravidelně zopakovat. Bylo to jako na houpačce. Doufám, že v mistrovských utkáních se podaří pozitiva zopakovat.

Ve většině zápasů jste měli problémy s častým vylučováním, i když v závěru se stav zlepšil. Je to trvalý trend?

Na začátku jsme měli skutečně velké potíže s častými vyloučeními. S kluky jsme tyto situace probírali. Domluva pomohla, situace se hodně zlepšili. Přestali jsme dělat útočné fauly, omezili i zbytečné fauly. Na druhé straně jsme získávali patřičný respekt. Ale na dodržování disciplíny ještě jednou budeme před samotným startem apelovat.

Podívejme se na jednotlivé řady. Začněme gólmany. Jak jste spokojen s jejich výkonností a kdo bude na začátku jedničkou?

Kdo začne chytat, to prozradíme brankářům až dnes, v úterý. Mensatorovi i Cikánkovi vyšli výborné zápasy, na druhé straně byla utkání, která jim úplně nesedla. Ale do startu budou určitě stoprocentně připraveni.

Achillovou patou Kladna je již celou řadu let obrana. Jak bude podle vás obranná fáze vypadat?

Na defenzívu jsme se pečlivě zaměřovali, snažili se zavést do jejich her nové prvky. V některých zápasech se obraně dařilo, v jiných to bylo horší. Věřím, že hráči budou nadále zodpovědnější a zodpovědnější. Podle herního vývoje se budeme snažit napadat, jak ve středním, trak útočném pásmu, nebo naopak bránit obranné pásmo. Musím přiznat, že se to hráčům nedostává pod kůži lehko, ale pracujeme na zlepšení.

A přejdeme k útočníkům. V ofenzívě chybí několik let kanonýr. Přivedli jste Víťu Bílka. Měl by se stát střeleckou jedničkou?

Právě kvůli gólům jsme Víťu přivedli do Kladna. V Litoměřicích si velmi dobře rozuměl s Jardou Kallou. Zde na Kladně by měl roli nahrávače převzít David Stach, který také umí dobře zakončit. K nim jsme přidali Denise Kindla, jenž má jak dobrou rozehrávku, tak i střelu. To by měla být naše nejúdernější řada. Doufám, že se k nim přiřadí i další řady.

V loňské sezoně chtělo Kladno hrát jako New Jersey, a každý ví, jak to dopadlo. Herní styl, který jste nastolili, jste konzultovali i s majitelem klubu Jaromírem Jágrem?

Jarda přinesl určité poznatky, ale respektuje herní systém, který hrajeme. Není převzatý konkrétně od celku z NHL, spíše mix od více mužstev. Jarda se nám snaží spíše poradit na základě svých poznatků.

Až do posledních zápasů jste hodně „točili“ se sestavou. Víte, jak mužstvo nastoupí, nebo je ještě nějaká řada stále „otevřená“?

Žádné otazníky nemáme! Víme, který gólman, sedm obránců a dvanáct útočníků nastoupí ve středu proti Slavii. Může se stát, že v průběhu utkání stáhneme jednoho beka.

Kuloárově se mluvilo o spolupráci s Řisuty, účastníkem II. NHL, aby hráči, kteří nebudou nastupovat za Rytíře, byli herně vytíženi. Jak celá věc dopadla?

Spolupráci s Řisuty nastolil David Čermák (sportovní ředitel a asistent trenéra – pozn autora). Hráči, kteří nenastoupí za Kladno, budou pravidelně hrát za Řisuty a budou mít možnost ukázat, že si zaslouží bojovat o místo v sestavě. Mladší hráči budou hrát za juniory, a tak celý kádr bude mít herní zátěž.

Jak vidíte reálné postupové ambice?

Stanovili jsme si postupné cíle. Základní je postup do play – off ! Pak jsou další dva. Necháme se překvapit, co sezona přinese. Moudřejší budeme po pěti, šesti kolech…

Kdo by měly být největší konkurenti?

Určitě Slavia Praha. Spadla z extraligy, doplnila mužstva a bude se chtít okamžitě vrátit. Dále České Budějovice. Dvakrát jsme s nimi hráli v rámci Regionálního poháru a dvakrát neuspěli. Mají zkušený tým s celkem dvanácti hráči z extraligy. V závěru zmíněného turnaje hrála výborně i Jihlava, porazila jak nás, tak Budějky. Zatím vůbec neznámé moravská mužstva, kde se mění mužstvo třeba každý týden. Ale na druhé straně mě nepřekvapí, než že všechno bude úplně jinak.

Jdete do své premiérové sezony jako trenér týmu dospělých. S čím bude Jindřich Lidický spokojen?

Postoupit do play – off a pak se uvidí… Pak bude nutné dostat se ve vyřazovací části do finále a pak čeká nevyzpytatelná baráž. Jestli si někdo myslí, že proplujeme soutěží jako nůž máslem, tak tomu v žádném případě nebude!!! Soutěž bude nesmírně vyrovnaná. Bude to obdobné, jako když jsem loni trénoval mužstvo v extralize juniorů.

 

(rc)

 


 1. krimi

  Okradl mě falešný stavař, oznámil kladenským policistům zoufalý muž

 2. pozvánka

  Chceme postoupit do finále, když neuspějeme, svět se nezboří, říká Milan Fortuník

 3. info z radnice

  Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž Antonína Raymonda, řešit se bude Okrsek 4

 4. foto

  Tým Miners U11 v letošním Kladenském Kahanu obhájil první místo

 5. video

  Divadlo Lampion odehraje premiéru pohádky Myši patří do nebe

 6. krimi

  Zloděj v Kladně vykradl garáž a vloupal se i do rodinného domu

 7. pozvánka

  Přijďte povzbudit mladé volejbalisty Kladna

 8. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento víkend v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 9. krimi

  Na Kladensku na silnice opět vyjeli i opilí řidiči, jeden z nich způsobil nehodu

 10. pozvánka

  V sobotu startuje v Mayrau zimní Excalibur Race

 11. foto

  Oprava mostu v Kročehlavské ulici na několik měsíců odřízne výpadovku na Prahu

 12. pozvánka

  Jarní prázdniny? Sportovní areály města Kladna zvou na příměstský tábor

 13. zprávy

  Žákyně zdravotnické školy Kladno úspěšně reprezentovala v soutěži Kladenská veverka

 14. povidka

  Povídka Kladenských listů: Státní zakázka

 15. foto

  Povinné tři body Rytířů proti Kadani

 16. pozvánka

  Ve čtvrtek se v kladenském Centralu slaví den zamilovaných

 17. foto

  FOTO: Hasiči slavili v kladenském Centralu den linky 112

 18. info z radnice

  Co s bývalým hotelem Merkur? Město hledá smysluplné využití

 19. pozvánka

  Kladno se s ledovou plochou na náměstí rozloučí sportovním odpolednem s Rytíři

 20. foto

  FOTO: V Kladně nabourala poštovní dodávka do autobusu