Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Exhibiční utkání mezi kladenskými Rytíři a HBC Alpiq se blíží

Neděle, 19. Červenec 2015 00:02

Již ve středu, tedy dvaadvacátého července, od osmnácti hodin, změří své síly v exhibičním utkání v Městské hokejbalové aréně Rytíři Kladno a hokejbalový mistři HBC Alpiq.

Exhibiční utkání mezi kladenskými Rytíři a HBC Alpiq se blíží (Foto: Rytíři Kladno)

Kladeňákům se tak nabízí netradiční podívaná, jaká byla k vidění naposledy před deseti lety. Hráči Rytířů Kladno si vyzkouší, jaké je to hrát hokej bez bruslí a zároveň si zpestří letní přípravu na nadcházející sezónu. Netradiční setkání bude mít náboj, obě strany se budou chtít předvést a trenéři Rytířů upozorňují, že jejich svěřence čeká pěkná fuška.

Jde o úplně jiné pohyby, než na ledě. Hráči na to nejsou zvyklí a určitě to pro ně bude dost náročné,“ upozorňuje asistent trenéra David Čermák.

Hokejbalisté budou v utkání favority, oproti nám mají naběháno a jsou více atletičtí. Určitě nebudeme mít problémy s odlišnostmi v pravidlech, spíše si musíme uvědomit, že se nehraje na ledě. Třeba při střelbě najednou nejsme ve skluzu, člověk přestane běžet, zastaví a pak si taky může pěkně natlouct. Dobře to znám,“ přiznává opora Rytířů Jan Rudovský.

Hokejisté by měli být silnější v osobních soubojích. My bychom měli určitě vynikat v pohybu. I když jsou si oba sporty hodně blízké, pohyb na hřišti a střelba z běhu je naprosto odlišná. Rádi bychom vyhráli a obhájili tak výsledek z poslední exhibice. Doufáme, že přijde hodně diváků, přeci jen takovéto utkání nemůžete vidět každý den,“ shodují se opory HBC Alpiq Kladno a dnes už na soupisce jediní pamětníci utkání s hokejisty, Petr Ogurčák a Jan Příhoda.

.

Autor: red

.