Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: Studenty slánského gymnázia překvapil v pondělí ráno požár v chemické laboratoři

Úterý, 30. června 2015 00:03

Studenti Gymnázia Václava Beneše Třebízského ve Slaném zažili v pondělí ráno pravděpodobně pořádný šok. Znenadání se totiž začal valit kouř a posléze i šlehat plameny z učebny chemických laboratoří. Nacházeli se zde dokonce i čtyři těžce popálené osoby.

Studenty slánského gymnázia překvapil v pondělí ráno požár v chemické laboratoři (Foto: KL)

Nikdo ze studentů ani učitelů neměl zdání o tom, že ve škole právě začalo požární cvičení. Dokonce i hasiči, kteří na místo dorazili, mysleli, že zasahují u skutečného požáru. Více nám o akci prozradil ředitel gymnázia Milan Dundr: „Cvičení bylo ve spolupráci s hasičským sborem připraveno již delší dobu. Dohodli jsme se, že nikdo nebude vědět, kdy a kde se to stane, že zkusíme, jak dokáže škola, v případě požáru, zareagovat, zda jsme schopni zorganizovat evakuaci. Dělali jsme proto všechno tak, jako by šlo o skutečný požár, dokonce jsme zvolili i maskování. Čtyři lidé byli jakoby popálení a zůstali v zakouřeném prostoru, aby je hasiči mohli zachránit. Dým a šlehající plameny zařídila naše chemická laboratoř.“

Zajímalo nás, zda škola stihla evakuaci dříve, než dorazili hasiči. „Ano, evakuaci jsme stihli, sice těsně, ale stihli. Teprve venku se studenti dozvěděli, že jde o cvičení. Evakuaci občas trénujeme, takže vše se zvládlo celkem v klidu,“vysvětlil Milan Dundr.

Cvičení se zúčastnily hasičské jednotky ze Slaného, Smečna a ze Zlonic. Celkem 14 hasičů, jedna výšková technika a čtyři cisterny. „Spolupráce se školou probíhala výborně,“ řekl velitel zásahu Martin Vondra. „O cvičení věděl pouze ředitel školy a jeho zástupce, já a velitel směny, která dnes slouží. Celkem bylo evakuováno 195 osob, dalších pětadvacet za naší asistence. Měli jsme čtyři zraněné osoby, tři z nich byli těžce popálení v obličeji a v oblasti horních končetin. Zasahovali jsme v dýchací technice za pomoci vyváděcích masek,“ dodal.

Autor: spi – vib

.