Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Kladenská hokejová legenda Milan Nový hodnotí utkání mistrovství světa: ČESKÁ REPUBLIKA – USA

Neděle, 17. Květen 2015 20:40

Česká republika se smutně loučí se šampionátem IIHF. Spojené státy se staly držitelem bronzové medaile. Na Čechy zbyla bramborová, když podlehli Americe 0:3. K zápasu se pro Kladenské listy vyjádřil legendární hokejista Kladna, Milan Nový.

K zápasu se pro Kladenské listy vyjádřil legendární kladenský hokejista Milan Nový (Foto: KL)

Poslední dva zápasy nám nevyšly, za všechno hovoří to, že jsme nedokázali dát branku. Měli jsme sice šance, ale na ty se nehraje. Hraje se na góly a ty nepřišly.

Na takovéhle úrovni, jako je mistrovství světa, se nemůže stát, když hrajete s nejlepšími, abyste nedali ze dvou zápasů ani jeden gól.

Američané se mi dnes moc líbili. Hráli dobře, chytře a takticky. Za poslední roky se strašně zlepšili a mají v hokeji velkou základnu.

Pozorně jsem sledoval naše přesilovky. Kluci se krásně točili v jejich obranném pásmu, dostávali soupeře pod tlak, ale puk prostě za jejich gólmana nedokázali zasunout. Neproměnit pětiminutovou přesilovku je podle mě tristní. Myslím si, že to bylo malou produktivitou střel na americkou klec. Když se týmu nepodaří proměnit takovéhle šance, tak na medaili opravdu nemá nárok.

Dnes je to smutné loučení, bronzová medaile by mám slušela a já jsem z toho smutný a zklamaný.

Milan Nový hodnotí výkon kladenských hráčů na mistrovství světa:

Jaromír Jágr po celou dobu IIHF patřil k nejlepším hráčům vůbec. Klobouk dolů před tím, co v jeho hokejových letech dokáže a za to, co pro českou reprezentaci udělal. Patří mu můj obdiv a poděkování.

Tomáš Plekanec to měl i dnes hodně těžké. Bruslil, napadal ale ani on gól nedal. Vím, že i jeho to mrzí, ale to se nedá nic dělat. Má za sebou náročnou hokejovou sezónu a medaili by určitě chtěl. Je to škoda, že to nevyšlo.

Ondra Pavelec za ty branky co dostal, nemohl. Tam nestačili správně pracovat obránci, a protože jsou Američané velmi rychlí a šikovní, tak nás vždy za chybu potrestali.

Jakub Voráček měl velké nasazení, které jsem z jeho strany viděl. Po celou dobu bojoval, dostával se do šancí, ale bez toho, aby vsítil gól, to nejde.

Nejlepší hráč proti USA z českého mužstva podle Milana Nového: Ondra Pavelec

.

Autor: spi, vib

.