Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

VIDEO: Pepa Jelínek: Na Noci Válečníků budu bojovat pro zábavu diváků

Pondělí, 11. května 2015 00:04

Josef Jelínek je kladenský rodák, který je v ringu jako doma. Největší úspěch Pepa sklidil v Lichtenštejnsku, když získal profesionální pas mistra Evropy v MMA organizace XCF. O přípravě na Noc Válečníku jsme si povídali v kladenské kavárně Legenda.Pro Kladenské listy vyrobilo STUDIO FABRIKA


Co předvedeš divákům na Noci Válečníků?

Budu bojovat ve stylu MMA, což je takový bojový desetiboj a v posledních pěti letech to hlavní, čemu se věnuji.

Jaký rozdíl je podle tebe mezi MMA A K1?

Když to vidím s odstupem času, tak K1 je pro mne taková chaotičtější, dalo by se říct agresívnější. V MMA stačí jeden špatný pohyb a je průšvih, takže je to takové opatrnější a chvilku trvá, než dojde k nějaké akci.

U MMA preferuješ boj ve stoje nebo na zemi?

Víceméně je mi to jedno, rád jsem ve stoje a rád ukončuju na zemi.

Vyhráváš raději na body nebo KO?

Pokud je to možné, tak v každém zápase se pokouším o ukončení ať pákou, údery nebo technickým knockoutem.

Kdo byl pro tebe prozatím nejtěžším soupeřem?

Nejtěžším byl bezpochyby ten poslední, což bylo v Lichtenštejnsku o pás profesionálního mistra Evropy a šlo o soupeře, který měl zhruba třikrát tolik profi zápasů než já. Vyhrál jsem v prvním kole na technické KO. Ale nejtěžším zápasem byl, tehdy můj druhý zápas vůbec, který trval plná tři kola, a byla to neustálá akce s o moc zkušenějším Adamem Šindelářem, než jsem byl v té době já. Třicet minut poté jsem šel do dalšího zápasu, protože to byla pyramida.

Znáš svého soupeře pro Noc Válečníků?

Mým soupeřem by měl být Lars Metzenauer, který v posledním zápase porazil mého původního soupeře.

Když jsi si v ringu jistý, že máš soupeře na lopatkách, dovolíš si trochu polevit a udělat nějakou show pro diváky?

Já to mám prakticky po celou dobu, co zápasím tak, že to je vždycky především pro diváky a pro mě. Tenhle sport není pro mě žádná kariéra, ale zábava a proto u něj setrvávám. Pokaždé, když mám možnost udělat něco pro diváky i za cenu toho, že by mě to mělo stát celý zápas, udělám to. Tak to zkrátka je, v podstatě jsme gladiátoři a lidi se chtějí pobavit. Vítězství je prima třešnička na dortu, ale není pro mne nezbytné. Já potřebuju být spokojený se svým výkonem a s tím, že se to líbilo.

Děláš ještě něco kromě MMA?

Spolu s Honzou Homolkou pracujeme v agentuře Filmka Stunt Team, což je asi největší česká kaskadérská agentura. Nejvíc děláme hromadné akce, rvačky, pády a podobně. Je to příjemná změna, vypadnout na chvíli z kolotoče tréninků. Dále pak soukromé tréninky bojových sportů, soukromé tréninky určené k formovaní postavy a po nocích spravuji webové stránky jako administrátor.

Co máš momentálně, co se filmu týče, rozpracovaného?

Teď děláme na novém filmu Filipa Renče Lída Baarová, následně to budou Návštěvníci s Jeanem Reno a potom by mělo jít o německý film z doby renesance.

Setkal ses s nějakým slavným hercem?

Určitě, byl to například Tom Cruise, Tom Hardy, Angelina Jolie nebo Morgan Freeman.

Kolik času věnuješ tréninku?

Když se nepřipravuju na žádný zápas, tak mám deset až dvanáct tréninků za týden, včetně běhání, posilovny a podobně. V předzápasové přípravě je to od dvaceti do třiadvaceti tréninků týdně.

Co je při MMA výhodou, rychlost, váha nebo výška?

Důležité je víceméně všechno. V přípravě musím pracovat na vytrvalosti, na silové výbušnosti, vytrvalostní síle, na zápasnických technikách, trénovat box, kolena, lokty… je to opravdu takový desetiboj a je stále na čem pracovat. Snažím se být komplexní zápasník.

Jakých největších úspěchů jsi zatím dosáhl?

Získal jsem profesionální pas mistra Evropy v MMA organizace XCF v Lichtenštejnsku. Kde jsem zápasil se Sebastianem Baronem. Potom jsou to nějaké tituly v kickboxu, ale tomu nepřikládám takovou váhu. A v neposlední řadě mám nejlepšího psa na světě.

Co nějaké další cíle?

Pro mě je nejdůležitější bavit se tím sportem jako doposud. Jsem zastáncem toho, že takovéto sporty utvářejí osobnost člověka a to nejlepší, co může chlap se svojí duší udělat, je zápasit.

Máš někdy strach?

Jediný strach, který mám, mám jenom sám ze sebe.

Pepa Jelínek: Na Noci Válečníků budu bojovat pro zábavu diváků (Foto: KL)
Autor: spi – vib

Čtěte také:


VIDEO: Tereza Dvořáková: Nikdy mě neuvidíte zápasit ve stylu MMA, ale v MUAY THAI pojedu bomby


.