ROZHOVOR – Denis Kindl: Chomutov vyhrál zaslouženě

Úterý, 3. února 2015 00:23

Dvaadvacetiletý centr Denis Kindl hrál vloni za Olomouc. Letos posílil Rytíře a na ledové ploše předvádí kladenským fanouškům své umění. Pro Kladenské listy hodnotil nepovedené utkání proti Pirátům z Chomutova.

Denis Kindl: Chomutov vyhrál zaslouženě (Foto: František Zaťko - KL)

Denisi, zkuste zhodnotit dnešní utkání.

Špatná první třetina, myslím si, že byla opravdu katastrofální. Nevím, čím to je, ale ty starty nejsou u nás zatím optimální. Zatímco bysme to měli doma nastartovat a hned začít hrát, jsme jakoby ospalí a dostaneme brzy gól. Druhá třetina už byla lepší, ale bohužel Chomutov je dobrý mančaft, a když tlačíte, tak samozřejmě nějaké ty brejky potrestají a to nás stálo utkání.

Proč jste dostali hned v první minutě gól, byla to chyba obrany?

Tam byla taková špatná rozehrávka, zkrátka smůla. Nahrávka na střed, my to tak trénujeme, že to dáváme rychle od sebe na střed, ale bohužel to vystihl soupeř. Ale to byl jeden gól, my jsme jich dostali šest a musíme se trošku zamyslet, protože jestli chceme takhle hrát v play-off, tak to nevidím moc dobře. Musíme se z toho ponaučit. Starty nejsou optimální a nemůžeme hrát jen čtyřicet minut, to je málo proti mančaftu jako je Chomutov.

Vy jste dal třetí kontaktní gól, nakoplo vás to nějak?

No, nakoplo, bohužel další střídání jsem byl u toho gólu, který jsme dostali na tři na pět. To byla smůla, protože já jsem toho hráče dobruslil a možná, kdybych se ho nedotkl, tak, jak říkal gólman, by to měl. Jenže já jsem nadzvedl hokejku a on to tam dal. Chomutov vyhrál zaslouženě.

Myslíte si, že Chomutov byl nad vaše síly nebo jste zkrátka jen chybovali?

Bylo to chybama. První třetina byla špatná a Chomutov vedl o dvě branky, potom už hráli tak, jak potřebovali. Nikam se netlačili a čekali na brejky.

Ve středu se bude rozhodovat o tom, jestli přijdete o tři body z utkání s Havlíčkovým Brodem. Bude to velká ztráta, jestli o ně přijdete?

Já vím jen to, že byl nějaký problém s hráčem, ale moc to nevnímám. Soustředím se na další zápas, a co se stane, to se stane. My to nemůžeme ovlivnit, nás hráčů se to netýká, o tom rozhoduje někdo jiný.

Dneska jste byli často vylučováni, bylo tam hodně faulů?

Fauly tam byly, některé i sporné, ale myslím si, že to bylo na obou stranách. Rozhodčí to pískal na obě dvě strany stejně. V poslední třetině jsme měli tři vyloučení v řadě, to už se těžko srovnává. Stojí nás to sílu, protože se tam točí pořád stejní kluci.

S čím budete nastupovat do dalšího utkání?

Tak určitě chceme vyhrát. Chceme skončit na druhém místě, a jestli chceme něco uhrát a postoupit do baráže, tak musíme porazit kohokoli.

Autor: spi – vib