Sobota, 31. ledna 2015 19:45

Jednoznačnou záležitostí se stalo sobotní utkání Kladna se šumperským Salithem. Rytíři nakonec vítězí 7:2.

Šumperk na Kladně vyšuměl. Rytíři dominovali (Foto: Petr Kejval - KL)

V období, kdy prakticky každému týmu jde o mnoho, se Rytíři postavili do duelu se Šumperkem s jasným cílem nebýt sami sobě soupeřem. Kvalita je totiž prokazatelně na straně Kladna. Toto tvrzení se snažil naplnit již ve třetí minutě Hořava, který si vybruslil od mantinelu před Svobodu, ale na šumperského gólmana nevyzrál. Hosté poté Rytířům pomáhali svými fauly. Ten druhý v pořadí byl potrestán. Dragoun našel u tyčky volného Rudovského, který přehodil Svobodův beton bez větších problémů – 1:0. Další trefu mohl přidat v 16. minutě Dragoun, který si našel cestu ke Svobodovi během oslabení, jeho dobrá střela se ale neujala. Zbytek třetiny větší šanci nenabídl.

První šanci ve druhé části měl opět kladenský zastupující kapitán Hořava, ale ani tentokrát síť nerozvlnil. A jako přes kopírák se také opět opakovala situace z první třetiny, když hosté opět zbytečně faulovali a stihl je spravedlivý trest. Aby se to nepletlo, úspěšným střelcem byl opět Rudovský, který se tentokrát vřítil do pásma zprava a pálil na vzdálenější tyč – 2:0. Přesilové hry Kladna stály hosty mnoho sil a navrch další gól. Ujíždějící Horna přehodil v útočném pásmu dozadu puk na Kindla, který s pomocí dobře clonícího asistenta překonal Svobodu potřetí – 3:0. Rytíři měli vůbec svůj den, znovu totiž zahrozili i ve vlastním oslabení, kdy nebezpečně ohrozil branku hostí Tenkrát. Závěr třetiny se pak nesl ve znamení soustavného kladenského tlaku. Svoboda se zapotil po šanci Dragouna, příležitost Kindla letěla mimo tři tyče. Další průstřely ostrými ovšem padly vzápětí. Na čtvrté trefě měl velký podíl Šilhavý, který zatáhl puk až před branku Šumperku. Brankář kotouč vypíchl, ale jen k připravenému Strnadovi, který ho přehodil – 4:0. S poslední vteřinou druhé části pak ještě upravil skóre Eberle, který tečoval nahození Horny – 5:0.

V 44. minutě bylo nařízeno trestné střílení za faul na Tomáše Hornu. Domácí šestasedmdesátka volila střelu doprostřed branky a tuto Svoboda zkrotil. O čtyři minuty později pak došlo k šestému zásahu domácích. Prosadil se navrátilec do sestavy Kehar, který nenápadnou střelou od modré překvapil Svobodu – 6:0. Dočkali se ovšem i hosté. Jmenovitě Drtil, který podobně vypálil z podobného místa a zkazil Cháberovi čisté konto – 6:1. V 53. minutě nahazoval puk na bránu Eberle, ten si našel cestu za záda Svobody nakonec od jeho vlastního spoluhráče – 7:1. Šumperští nakonec ještě pár vteřinek před koncem duelu korigovali skóre, když se z ojedinělé akce prosadil útočník Staněk.

Rytíři Kladno – Salith Šumperk 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. Rudovský (Dragoun, Kaberle), 27. Rudovský (Eberle, Zeman), 29. Kindl (Horna), 39. Strnad (Šilhavý), 40. Eberle (Horna, Kaberle), 48. Kehar (Strnad, Machač), 53. Eberle – 50. Drtil (Vrdlovec, Berger), 60. Staněk (Žálčík, Drtil). Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:0. Střely na branku: 40:22. Diváci: 1820.

Rytíři Kladno: Chábera – Gutwald, Kaberle, Lukáč, Zeman, Kehar, Kania – Horna, Dragoun, Rudovský – Eberle, Kindl, Hořava – Dalecký, Stach, Tenkrát – Strnad, Machač, Šilhavý. Trenéři: Čelanský, Kopecký.

Salith Šumperk: Svoboda – Holík, Bail, Sedlák, Novotný, Drtil, Slavík – Haas, Plášek, Velecký, Staněk, Moskal, Žalčík, Brunec, Vrdlovec, Berger, Rimmel, Vachutka, Popelka. Trenéři: Kučera, Jindřich.

Info: Rytíři Kladno

ROZHOVOR – Milan Nový: Kluci dnes předvedli perfektní výkon