ROZHOVOR – Miloslav Hořava: Je to hezký pocit dotáhnout a ještě otočit

Úterý, 27. ledna 2015 00:05

Šikovných útočníků není mnoho. Navíc takových, kteří v Kladně vyrůstali, žijí tu a kladenský klub stále nosí ve svém srdci. Miloslav Hořava se v rozhovoru pro Kladenské listy vyjadřuje k zápasu proti Třebíči.

Miloslav Hořava: Je to hezký pocit dotáhnout a ještě otočit (Foto: KL)

Opět se vám podařilo otočit zápas, jak byste dnešní hru zhodnotil?

Začali jsme hodně špatně, nebyli jsme moc v tempu a do toho jsme měli ještě hodně oslabení. Nakonec jsme zrychlili střídání a začali jsme tam trochu víc lítat. Soupeřům docházela šťáva, myslím si, že jsme na tom byli fyzicky lépe.

První dvě třetiny nestály z pohledu diváka za nic. V poslední třetině jste úplně otočili. Proběhlo něco v kabině?

Nejvíc toho proběhlo po první třetině, ale chvilku trvalo, než se to nastartovalo. Viděli jsme, že soupeř je trochu utahaný a došly mu síly. Myslím, že ke konci už nestíhali.

Měli jste podruhé za sebou vyloučení pět plus do konce zápasu, je to tím, že Rytíři jsou teď agresívnější nebo rozhodčí nespravedlivější?

Ne, tak to není, to se zkrátka stane. Jsou to zrovna ti vyšší kluci a soupeř to dostal do obličeje. To se v dnešní době všechno trestá. Myslím si, že to je jen náhoda a ne, že bysme si říkali, že je musíme řezat, to vůbec ne.

Byl jste u obou prvních gólů, u toho druhého jste měl dokonce asistenci, co vám běželo hlavou?

Že musíme ten zápas otočit. Potřebujeme každý bod a chceme každý zápas vyhrávat. A když takhle prohráváme, je to hezký pocit to dotáhnout a ještě otočit.

Když musíte dotahovat, stojí to hodně sil, není lepší začít hned od začátku pořádně?

Samozřejmě, že by bylo lepší, kdybychom vyhráli 4:0, ale to je prostě hokej, s tím se nedá nic dělat a zase je super, že se nám povede i tohle otočení. Nemůžeme pořád jenom vyhrávat od začátku.

Ve středu máte další zápas proti Havlíčkovu Brodu. Bude to, vzhledem k tomu, že jde o soupeře z posledního místa tabulky, uvolněný zápas? Nebudete je podceňovat?

Podceňovat je nebudeme ani náhodou, protože proti těmhle soupeřům se hraje nejhůř. Nejlíp se nám hraje s těmi, co jsou v čele tabulky. Ti, co jsou dole, se snaží většinou betonovat a když se jim povede dát jeden gól a jdou do vedení, tak je to hrozně těžký. Začnou si věřit a fakt to zavřou a tady na tom malém hřišti je to hrozně znát.

Oproti minulému zápasu s Jihlavou jste zlepšili přesilovky, jak moc jste je trénovali?

Děláme to pořád stejně, ale dneska to tam zrovna spadlo. Jsem rád, že jsme to dnes rozjeli a podařilo se nám to nakopnout.

Autor: spi-vib

.

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

2. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol