Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Městská policie vyhlásila „Desetiboj mladého strážníka“

Sobota, 23. Březen 2013 00:03

Soutěž pro žáky pátých tříd kladenských základních škol „Desetiboj mladého strážníka“ vyhlásila Městská policie Kladno.

Městská policie vyhlásila „Desetiboj mladého strážníka" (Foto: PČRK)

Zúčastnit se mohou čtyři smíšené dvojice z každé školy. Do velkého finále, které proběhne 12. června na Sletišti v Kladně, postoupí nejlepší dvojice z každé školy.

„Desetiboj obsahuje disciplíny, které musí splnit každý uchazeč o práci strážníka, jako jsou sedy lehy, dřepy s výskokem nebo sestava s tyčí. Dále děti hází na plastové lahve, běhají slalom se spoutanýma rukama, trakaře, hází medicinbalem, běhají v zásahové přilbě a neprůstřelné vestě, skáčou do dálky z místa a běhají po čtyřech,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Markéta Fröhlichová.

Jako první proběhlo školní kolo na 7. základní škole, v ulici Vodárenská. Zde měly hned dvě dvojice shodný počet bodů a tak musel rozhodnout rozstřel ve formě kliků. I v této disciplíně dosáhly dvojice shodného počtu bodů, a proto o vítězi školního kola rozhodl člunkový běh.

„Cílem celé soutěže je seznámit děti s fyzickou náročností práce strážníka a poukázat na to, že mnohdy je i ve službě velice důležitá souhra a koordinace dvojic,“ dodala Markéta Fröhlichová.

.

Autor: Jakub Herman

.