Volná místa | RS maso CZ, s.r.o. NOC VÁLEČNÍKŮ
KOMINICTVÍ David Poleno Pozvánka na vernisáž 44. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2016
 • SBF
 • SAMK
 • Den dětí Kladno

Testovali jsme: Manikérka Lenka v IP Beauty na „gelovkách“ odvádí poctivou a překrásnou práci

Čtvrtek, 30. Srpen 2012 00:07

Podle psychologů jsou ruce a nehty jedním z prvních míst, kam u vás dopadne pohled člověka, se kterým se právě seznamujete. Není proto divu, že v posledních deseti letech všude po republice včetně Kladna začaly růst salony manikérek jako houby po dešti a rozmohla se především modeláž nehtů pomocí gelu.

Manikérka Lenka v IP Beauty na „gelovkách“ odvádí poctivou a překrásnou práci

Kvantita však zákonitě neznamená kvalitu, a to, že někde zaplatíte o stovku nebo dvě méně, nakonec ani nemusí znamenat, že skutečně ušetříte. Modeláž gelových nehtů do výčtu svých služeb nedávno přidal také kladenský salon IP Beauty na Sítné a práci zdejší manikérky Lenky jsem proto pro vás otestovala na vlastní kůži, či spíše ruce.

Do dneška si živě vzpomínám, jak jsem se v pubertě se zálibou a závistí dívala na plakát z Bravíčka, kde byla vyfocená tehdejší populární dívčí kapela. Ne, že bych je až tak milovala, ale k jedné z trojice zpěvaček byl můj pohled až magicky přitahován. Konkrétně k jejím rukám a ještě přesněji nehtům. Vždycky, když jsem se na ni podívala, říkala si, jak to ta holka asi dělá, že má tak perfektní upravené dlouhé nehty s dokonalou francouzskou manikúrou a smutně se podívala na své pidilentilky, které sotva přerostly o milimetr, už se mi začaly lámat. O pár let později jsem dostala odpověď.

„Gelovky“ nebo-li nehtovou modeláž za pomocí gelu jsem poprvé zaregistrovala, když mi bylo 18 let. Přišla za mnou tehdy kamarádka, že si chce nehtíky nechat „udělat“ na svůj maturitní ples a zda bych do toho šla s ní. No, to byla otázka s jasnou odpovědí. Poprvé v životě jsem měla pocit, že mé ruce jsou opravdu hezké a také si dodnes vzpomínám, že jsem si připadala jako batole, co se učí chodit.

Asi první dva týdny jsem neustále bourala do zdí, protože jsem se na své nové drápky nemohla vynadívat. Také jsem byla neuvěřitelně nešikovná. Naprosto běžné úkony jako sbírání mincí, napsaní SMSky a mnoho jiných byly z nenadání téměř nemožné. Postupem času se ale vše zlepšilo a já se naučila své „nové“ ruce používat. Od té doby jsem si na „gelovkách“ vypěstovala takovou malou závislost a bez nehtů jsem jako bez rukou.

Za dobu co je nosím, jsem vyzkoušela několik manikérek a měla to štěstí, že jsem vždy natrefila na nějakou šikulu. Každá byla jiná, měla svůj vlastní styl, ale oproti hrůzám, jenž některé dámy dokázaly vytvořit na rukou mých kamarádek, jsem byla snad vždy spokojená. U gelovek totiž podle mého stejně jako výtvorů kadeřnic platí jedno pravidlo. Je lepší si připlatit a říct si, co vlastně chci, než ušetřit a vydat se na milost a nemilost manikérce. Jste to totiž vy, kdo jejich výtvor bude nosit a každý den se na něj dívat.

Nehtovou modeláž začali nedávno nabízet také v kladenském studiu IP Beauty na Sítné, a tak jsem sem vydala na průzkum. Přišla jsem se značně odrostlou klasickou „francií“ a skoro si nebyla jistá, jestli celá nepůjde dolů. K mé radosti nešla. Opravdu milá slečna manikérka Lenka mi ruce okoukla a zkušeně se dala do práce. Co mě velmi mile překvapilo, bylo, že při broušení původní gelové vrstvy nevytasila brusku, jak je teď hodně moderní, ale klasický papírový pilník. „Když to není naprosto nutné, jsem zastáncem klasického pilování,“ vysvětlila mi. „Brusku používám jen když sundavám třpytky nebo ozdoby. Nemám to ráda, protože když se nehet zbrousí moc, v lampě to pak pálí.“ A to má svatou pravdu.

Pro ty z vás, které se snad nikdy s modelací nesetkaly, bych si ji dovolil jen stručně popsat. Alespoň podle manikérek ze „staré školy“, které já osobně uznávám, se sestává z jemného zbroušení vlastního nehtu a nanášení jednotlivých vrstev gelu, zapékání v speciální UV lampě, které se prolíná s dalším broušením, aby se docílilo optimálního tvaru nehtu. V lampě gel vytvrdne díky reakci s UV světlem, které způsobí intenzivní rozkmitání částic a jak známo, tření vytváří teplo. Pokud tedy máte nehet zbroušený příliš, „zapékání“ se může proměnit v pocit „požáru“ na prstech.

Nic takové se v IP Beauty naštěstí nestalo, a tak jsme se slečnou Lenkou po úspěšné opravě mého ukazováčku mohly postoupit ke zdobení. A proto, že jsem se zrovna chystala na dovolenou, měla jsem náladu na něco křiklavějšího. „Mám tady několik druhů třpytek z Ameriky, které na sluníčku krásně září,“ mrkla na mě a dala mi vybrat. Zvolila jsem krásnou korálovou barvičku a k ní jsme vybraly oranžový gel na francouzskou manikúru. Dala jsem ruce do lamp k předposlednímu zapékání a jen s údivem a nadšením sledovala, že mi prsty svítí. Poté už jsme celou parádu zakončily jen jemnými bílými ozdůbkami do „francie“ za pomocí razítek a moje dokonalé letní nehtíky byly hotovy.

Jsou perfektní a já už se zase nemůžu na své třpytivé drápky vynadívat. Naštěstí už ale do zdí nebourám.

Autor: Zuzana Vlková

.

 

 1. krimi

  Městská policie přichystala pro seniory zajímavou besedu

 2. foto

  FOTO: Ve čtvrtek došlo v Kladně k čelnímu střetu dvou aut

 3. krimi

  Padesátiletý muž se stal v Kladně obětí brutálního útoku

 4. pozvánka

  Spolek Halda zve na Vycházku po pozůstatcích Pražské čáry

 5. krimi

  Kladnem se toulala želva, sebrali ji strážníci

 6. soutěž

  Soutěž: Vyhrajte lístky na film Návštěvníci 3: Revoluce do kladenského kina Hutník

 7. krimi

  Motorkáře bez řidičáku a pod vlivem drog, řítícího se dvousetkilometrovou rychlostí, zastavil až policejní Passat

 8. krimi

  Kladenští strážníci se postarali o invalidu, upoutaného k vozíku

 9. pozvánka

  Blíží se vernisáž 44. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2016

 10. zprávy

  Interaktivní pískoviště na Mayrau rozvíjí fantazii dětí i dospělých

 11. pozvánka

  18. ročník open air festivalu Okoř se šťávou 2016 se blíží

 12. sport

  Miners Kladno: Stoprocentní úspěšnost kadetů, skvělou formu drží i ženy

 13. zprávy

  Obnova komunikací ve Vrapicích pokračuje

 14. krimi

  Kladenská městská policie zasahovala u loupeže, výtržnictví i krádeže

 15. pozvánka

  Labyrint Kladno zve na akci s názvem Den dětí aneb Cesta po hvězdách

 16. sport

  Tomáš Voňavka na šedesátku těsně nedosáhl

 17. pozvánka

  Navštivte Dětský den v železničním muzeu v Lužné

 18. foto

  FOTO: Nehoda autobusu a tří osobáků si vyžádala zranění

 19. pozvánka

  Muzejní noc v Hornickém skanzenu Mayrau nabízí plno zábavy a zajímavostí

 20. kultura

  Dům kultury bude hostit IV. ročník taneční soutěže Kladenský pohár