Badmintonové centrum v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014
Kraniosakrální terapie ČECHOMOR KLADNO
 • SBF
 • SAMK
 • KLADENSKÉ VÁNOCE

Testovali jsme: Manikérka Lenka v IP Beauty na „gelovkách“ odvádí poctivou a překrásnou práci

Čtvrtek, 30. Srpen 2012 00:07

Podle psychologů jsou ruce a nehty jedním z prvních míst, kam u vás dopadne pohled člověka, se kterým se právě seznamujete. Není proto divu, že v posledních deseti letech všude po republice včetně Kladna začaly růst salony manikérek jako houby po dešti a rozmohla se především modeláž nehtů pomocí gelu.

Manikérka Lenka v IP Beauty na „gelovkách“ odvádí poctivou a překrásnou práci

Kvantita však zákonitě neznamená kvalitu, a to, že někde zaplatíte o stovku nebo dvě méně, nakonec ani nemusí znamenat, že skutečně ušetříte. Modeláž gelových nehtů do výčtu svých služeb nedávno přidal také kladenský salon IP Beauty na Sítné a práci zdejší manikérky Lenky jsem proto pro vás otestovala na vlastní kůži, či spíše ruce.

Do dneška si živě vzpomínám, jak jsem se v pubertě se zálibou a závistí dívala na plakát z Bravíčka, kde byla vyfocená tehdejší populární dívčí kapela. Ne, že bych je až tak milovala, ale k jedné z trojice zpěvaček byl můj pohled až magicky přitahován. Konkrétně k jejím rukám a ještě přesněji nehtům. Vždycky, když jsem se na ni podívala, říkala si, jak to ta holka asi dělá, že má tak perfektní upravené dlouhé nehty s dokonalou francouzskou manikúrou a smutně se podívala na své pidilentilky, které sotva přerostly o milimetr, už se mi začaly lámat. O pár let později jsem dostala odpověď.

„Gelovky“ nebo-li nehtovou modeláž za pomocí gelu jsem poprvé zaregistrovala, když mi bylo 18 let. Přišla za mnou tehdy kamarádka, že si chce nehtíky nechat „udělat“ na svůj maturitní ples a zda bych do toho šla s ní. No, to byla otázka s jasnou odpovědí. Poprvé v životě jsem měla pocit, že mé ruce jsou opravdu hezké a také si dodnes vzpomínám, že jsem si připadala jako batole, co se učí chodit.

Asi první dva týdny jsem neustále bourala do zdí, protože jsem se na své nové drápky nemohla vynadívat. Také jsem byla neuvěřitelně nešikovná. Naprosto běžné úkony jako sbírání mincí, napsaní SMSky a mnoho jiných byly z nenadání téměř nemožné. Postupem času se ale vše zlepšilo a já se naučila své „nové“ ruce používat. Od té doby jsem si na „gelovkách“ vypěstovala takovou malou závislost a bez nehtů jsem jako bez rukou.

Za dobu co je nosím, jsem vyzkoušela několik manikérek a měla to štěstí, že jsem vždy natrefila na nějakou šikulu. Každá byla jiná, měla svůj vlastní styl, ale oproti hrůzám, jenž některé dámy dokázaly vytvořit na rukou mých kamarádek, jsem byla snad vždy spokojená. U gelovek totiž podle mého stejně jako výtvorů kadeřnic platí jedno pravidlo. Je lepší si připlatit a říct si, co vlastně chci, než ušetřit a vydat se na milost a nemilost manikérce. Jste to totiž vy, kdo jejich výtvor bude nosit a každý den se na něj dívat.

Nehtovou modeláž začali nedávno nabízet také v kladenském studiu IP Beauty na Sítné, a tak jsem sem vydala na průzkum. Přišla jsem se značně odrostlou klasickou „francií“ a skoro si nebyla jistá, jestli celá nepůjde dolů. K mé radosti nešla. Opravdu milá slečna manikérka Lenka mi ruce okoukla a zkušeně se dala do práce. Co mě velmi mile překvapilo, bylo, že při broušení původní gelové vrstvy nevytasila brusku, jak je teď hodně moderní, ale klasický papírový pilník. „Když to není naprosto nutné, jsem zastáncem klasického pilování,“ vysvětlila mi. „Brusku používám jen když sundavám třpytky nebo ozdoby. Nemám to ráda, protože když se nehet zbrousí moc, v lampě to pak pálí.“ A to má svatou pravdu.

Pro ty z vás, které se snad nikdy s modelací nesetkaly, bych si ji dovolil jen stručně popsat. Alespoň podle manikérek ze „staré školy“, které já osobně uznávám, se sestává z jemného zbroušení vlastního nehtu a nanášení jednotlivých vrstev gelu, zapékání v speciální UV lampě, které se prolíná s dalším broušením, aby se docílilo optimálního tvaru nehtu. V lampě gel vytvrdne díky reakci s UV světlem, které způsobí intenzivní rozkmitání částic a jak známo, tření vytváří teplo. Pokud tedy máte nehet zbroušený příliš, „zapékání“ se může proměnit v pocit „požáru“ na prstech.

Nic takové se v IP Beauty naštěstí nestalo, a tak jsme se slečnou Lenkou po úspěšné opravě mého ukazováčku mohly postoupit ke zdobení. A proto, že jsem se zrovna chystala na dovolenou, měla jsem náladu na něco křiklavějšího. „Mám tady několik druhů třpytek z Ameriky, které na sluníčku krásně září,“ mrkla na mě a dala mi vybrat. Zvolila jsem krásnou korálovou barvičku a k ní jsme vybraly oranžový gel na francouzskou manikúru. Dala jsem ruce do lamp k předposlednímu zapékání a jen s údivem a nadšením sledovala, že mi prsty svítí. Poté už jsme celou parádu zakončily jen jemnými bílými ozdůbkami do „francie“ za pomocí razítek a moje dokonalé letní nehtíky byly hotovy.

Jsou perfektní a já už se zase nemůžu na své třpytivé drápky vynadívat. Naštěstí už ale do zdí nebourám.

Autor: Zuzana Vlková

.

 


 1. sport

  Kladeňáci splnili roli favorita a vezou tři body z Ústí

 2. sport

  Rytířům se doma nedaří, prohráli počtvrté za sebou!

 3. krimi

  Muž z Kladna neplatil na syna výživné, žena z Libušína zase neposílala dceru do školy

 4. krimi

  V Brandýsku, na přechodu pro chodce, srazil řidič Toyoty mladou dívku

 5. video

  Petr Rakušan představuje: Panenský Týnec

 6. zprávy

  Záznam hry Česká kuchařka z kladenského divadla můžete sledovat na ČT art

 7. krimi

  Zloděj snědé pleti vykradl na Sítné kadeřnictví a kulturák

 8. krimi

  Kladenští hasiči se učili komunikovat s neslyšícími

 9. zprávy

  Klášterní alej ve Slaném zdobí zrestaurované sochy

 10. krimi

  Ve firmě Amazon v Dobrovízi vypukl ve čtvrtek večer požár. Evakuovány musely být téměř 3 tisíce zaměstnanců

 11. krimi

  Podnapilý řidič nákladního vozu způsobil v Kladně nehodu

 12. foto

  FOTO: Ve čtvrtek dopoledne shořel ve Vraném mobilní dům

 13. krimi

  Zloděj ukradl v autobuse mladé ženě mobilní telefon za třináct tisíc

 14. krimi

  Muž se násilně dobýval na mladou ženu, zavolala na něj policii

 15. zprávy

  Vánoce v České televizi přinesou čtyři nové pohádky, Lídu Baarovou i Domácí péči

 16. krimi

  Policisté opět varovali občany v rámci akce s názvem “Auto není trezor“

 17. foto

  FOTO: Litoměřice znovu vyzrály na kladenské Rytíře

 18. zprávy

  Středočeské vodárny přidaly další číslo zákaznické linky

 19. krimi

  Restauraci v Ledcích navštívil nezvaný host

 20. soutěž

  Soutěž: Vyhrajte lístky na film Anděl Páně 2 do kladenského kina Hutník