BURGER KING KLADNO Legenda Cafe bar Est. 2014 Železný hasič v Kladně LUCIE BÍLÁ – SLANÝ
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně Mattoni FreeRun Kraniosakrální terapie
 • SAMK
 • KLADENSKÝ PIVNÍ FESTIVAL
 • ZRNÍ

Testovali jsme: Manikérka Lenka v IP Beauty na „gelovkách“ odvádí poctivou a překrásnou práci

Čtvrtek, 30. Srpen 2012 00:07

Podle psychologů jsou ruce a nehty jedním z prvních míst, kam u vás dopadne pohled člověka, se kterým se právě seznamujete. Není proto divu, že v posledních deseti letech všude po republice včetně Kladna začaly růst salony manikérek jako houby po dešti a rozmohla se především modeláž nehtů pomocí gelu.

Manikérka Lenka v IP Beauty na „gelovkách“ odvádí poctivou a překrásnou práci

Kvantita však zákonitě neznamená kvalitu, a to, že někde zaplatíte o stovku nebo dvě méně, nakonec ani nemusí znamenat, že skutečně ušetříte. Modeláž gelových nehtů do výčtu svých služeb nedávno přidal také kladenský salon IP Beauty na Sítné a práci zdejší manikérky Lenky jsem proto pro vás otestovala na vlastní kůži, či spíše ruce.

Do dneška si živě vzpomínám, jak jsem se v pubertě se zálibou a závistí dívala na plakát z Bravíčka, kde byla vyfocená tehdejší populární dívčí kapela. Ne, že bych je až tak milovala, ale k jedné z trojice zpěvaček byl můj pohled až magicky přitahován. Konkrétně k jejím rukám a ještě přesněji nehtům. Vždycky, když jsem se na ni podívala, říkala si, jak to ta holka asi dělá, že má tak perfektní upravené dlouhé nehty s dokonalou francouzskou manikúrou a smutně se podívala na své pidilentilky, které sotva přerostly o milimetr, už se mi začaly lámat. O pár let později jsem dostala odpověď.

„Gelovky“ nebo-li nehtovou modeláž za pomocí gelu jsem poprvé zaregistrovala, když mi bylo 18 let. Přišla za mnou tehdy kamarádka, že si chce nehtíky nechat „udělat“ na svůj maturitní ples a zda bych do toho šla s ní. No, to byla otázka s jasnou odpovědí. Poprvé v životě jsem měla pocit, že mé ruce jsou opravdu hezké a také si dodnes vzpomínám, že jsem si připadala jako batole, co se učí chodit.

Asi první dva týdny jsem neustále bourala do zdí, protože jsem se na své nové drápky nemohla vynadívat. Také jsem byla neuvěřitelně nešikovná. Naprosto běžné úkony jako sbírání mincí, napsaní SMSky a mnoho jiných byly z nenadání téměř nemožné. Postupem času se ale vše zlepšilo a já se naučila své „nové“ ruce používat. Od té doby jsem si na „gelovkách“ vypěstovala takovou malou závislost a bez nehtů jsem jako bez rukou.

Za dobu co je nosím, jsem vyzkoušela několik manikérek a měla to štěstí, že jsem vždy natrefila na nějakou šikulu. Každá byla jiná, měla svůj vlastní styl, ale oproti hrůzám, jenž některé dámy dokázaly vytvořit na rukou mých kamarádek, jsem byla snad vždy spokojená. U gelovek totiž podle mého stejně jako výtvorů kadeřnic platí jedno pravidlo. Je lepší si připlatit a říct si, co vlastně chci, než ušetřit a vydat se na milost a nemilost manikérce. Jste to totiž vy, kdo jejich výtvor bude nosit a každý den se na něj dívat.

Nehtovou modeláž začali nedávno nabízet také v kladenském studiu IP Beauty na Sítné, a tak jsem sem vydala na průzkum. Přišla jsem se značně odrostlou klasickou „francií“ a skoro si nebyla jistá, jestli celá nepůjde dolů. K mé radosti nešla. Opravdu milá slečna manikérka Lenka mi ruce okoukla a zkušeně se dala do práce. Co mě velmi mile překvapilo, bylo, že při broušení původní gelové vrstvy nevytasila brusku, jak je teď hodně moderní, ale klasický papírový pilník. „Když to není naprosto nutné, jsem zastáncem klasického pilování,“ vysvětlila mi. „Brusku používám jen když sundavám třpytky nebo ozdoby. Nemám to ráda, protože když se nehet zbrousí moc, v lampě to pak pálí.“ A to má svatou pravdu.

Pro ty z vás, které se snad nikdy s modelací nesetkaly, bych si ji dovolil jen stručně popsat. Alespoň podle manikérek ze „staré školy“, které já osobně uznávám, se sestává z jemného zbroušení vlastního nehtu a nanášení jednotlivých vrstev gelu, zapékání v speciální UV lampě, které se prolíná s dalším broušením, aby se docílilo optimálního tvaru nehtu. V lampě gel vytvrdne díky reakci s UV světlem, které způsobí intenzivní rozkmitání částic a jak známo, tření vytváří teplo. Pokud tedy máte nehet zbroušený příliš, „zapékání“ se může proměnit v pocit „požáru“ na prstech.

Nic takové se v IP Beauty naštěstí nestalo, a tak jsme se slečnou Lenkou po úspěšné opravě mého ukazováčku mohly postoupit ke zdobení. A proto, že jsem se zrovna chystala na dovolenou, měla jsem náladu na něco křiklavějšího. „Mám tady několik druhů třpytek z Ameriky, které na sluníčku krásně září,“ mrkla na mě a dala mi vybrat. Zvolila jsem krásnou korálovou barvičku a k ní jsme vybraly oranžový gel na francouzskou manikúru. Dala jsem ruce do lamp k předposlednímu zapékání a jen s údivem a nadšením sledovala, že mi prsty svítí. Poté už jsme celou parádu zakončily jen jemnými bílými ozdůbkami do „francie“ za pomocí razítek a moje dokonalé letní nehtíky byly hotovy.

Jsou perfektní a já už se zase nemůžu na své třpytivé drápky vynadívat. Naštěstí už ale do zdí nebourám.

Autor: Zuzana Vlková

.

 


 1. foto

  Foto: U Unhoště se čelně střetla dvě vozidla, jednu řidičku odvezla záchranka

 2. pozvánka

  Svatý Florián otevře hasičské stanice pro veřejnost

 3. sport

  Kam na víkendové fotbálky na Kladensku

 4. pozvánka

  Divadlo Lampion zve na sobotní pohádku o Cipískovi

 5. krimi

  VIDEO: Kladno odhalilo na vlakovém nádraží pamětní desku obětem leteckého náletu z dubna 1945

 6. pozvánka

  Již tuto sobotu čeká Libušín další historická bitva

 7. sport

  Tip na sobotní výlet: Rakovnickým rychlíkem na Křivoklátsko

 8. pozvánka

  Vezměte své děti na dopravní závody s Labyrintem

 9. pozvánka

  Kladenský Labyrint zve na jubilejní výstavu dětské keramiky

 10. zprávy

  Ve Středočeské vědecké knihovně můžete vyhrát nový mobil za 10 tisíc

 11. rozhovor

  Ivan Pihávek: Cíl? Skončit co nejvýše, pokud možno na postupovém místě!

 12. krimi

  Z pozemku ve Svárově zmizel karavan, pomozte ho najít

 13. sport

  FOTO: V kladenské sokolovně se uskutečnil Přebor sokolské všestrannosti

 14. krimi

  Mladík z Kladna zneužíval kamarádův účet na sociální síti, hrozí mu vězení

 15. pozvánka

  Nečekejte do neděle, na Čarodějnice v hradě Červený Újezd jeďte už v sobotu!

 16. krimi

  Policie žádá: Pomozte vypátrat ukradený dětský kočárek

 17. sport

  Kladenská volejbalová sezóna je stříbrná, ale má nádech zlata

 18. foto

  FOTO: U Dolína na Slánsku havarovala řidička citroënu, skončila v poli

 19. foto

  FOTO: V Kladně došlo k čelnímu střetu dvou automobilů, miminko odvezla záchranka do nemocnice

 20. pozvánka

  Kino Sokol zahajuje filmové středy pásmem grotesek