BURGER KING KLADNO Legenda Cafe bar Est. 2014
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

1.KŠPA Kladno slaví vítězství!

Pátek, 25. Listopad 2011 00:03

Ve středu 2.11.2011 a v Kladenské 1.KŠPA stojí všichni zaměstnanci a jednatel v kruhu a připíjí si šampaňským na počest zřizovatelky školy ing. HANY SKALLOVÉ, která se umístila v prestižní soutěži Ocenění českých podnikatelek na třetím místě v kategorii Středně velká firma a s dalšími dvěma školami (1.KŠPA Praha a 1.KŠPA Litoměřice) postoupila také mezi 34 finalistek.

1.KŠPA Kladno slaví vítězství!

A slaví se na všech školách, které tato výjimečná žena vlastní a buduje již dvacet let. Atmosféra vítězství a hrdosti na svou školu je cítit i mezi žáky, kteří se také radují ze zprávy o vítězství své školy v tak velké konkurenci.

Večer předtím vedení všech škol 1.KŠPA netrpělivě čekalo na vyhlášení vítězek soutěže Ocenění českých podnikatelek, kterou moderoval Tomáš Hanák. Když oznámil, že se na třetím místě umístila Ing. Hana Skallová, tak se v sále zvedla vlna vítězného křiku, ryku, potlesku a provolávání slávy – a to zejména ze zadních řad malého sálu Kongresového centra, kde všichni ředitelé a zástupci sítě škol 1.KŠPA doposud tiše a napjatě seděli, ale teď, když jejich nadřízená, ale zároveň dlouholetá kolegyně a kamarádka vstoupila na pódium, tak se jich zmocnilo nadšení.

Zakladatelské společnosti Mazars a Agentura Helas tak počtvrté udělily ceny vítězkám soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK pořádané pro 100% majitelky společností. Podnikatelky byly hodnoceny ve třech kategoriích. Ing Hana Skallová se umístila na třetím místě v kategorii Česká zakladatelka, která podnik vlastní a řídí“ v podkategorii „Středně velké firmy“. Účastníkem soutěže mohla být pouze žena, která je 100% majitelkou společnosti a jejíž společnost byla založena nejpozději k 1. lednu 2007. Do soutěže byly podnikatelky nominovány na základě finanční analýzy zpracované odborným garantem, specialistou na rating a scoring firem, CCB-Czech Credit Bureau, a. s. Analýza vychází z veřejně dostupných údajů všech společností v České republice (s počtem zaměstnanců více než 10 osob).

V letošním roce odpovídalo kritériím soutěže 9.894 potencionálních kandidátek. Z nich bylo vybráno 196 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky, ze kterých postupně vzešlo 34 finalistek.

Třetí místo mezi středně velkými firmami tedy patří Ing. Haně Skallové, 1. Kladenská soukromá střední odborná škola (1. KŠPA), s.r.o., Kladno

„Vždycky jsem byla snílek, ale „praktický snílek“, jak mi říká můj muž Mgr. Vladimír Skalla, který je zároveň jednatelem kladenské 1.KŠPA. „To znamená, že uskutečňuji více něž 30% svých nápadů a snů. Lidé často sny oddělují od praktického života, ale já si myslím, že krása podnikání je právě v tom, že je to nejefektivnější způsob uvádění snů svých a svých bližních do života, je to nádherná tvůrčí práce a já si velice vážím všech svých spolupracovníků, že mi v ní někteří již skoro 20 let pomáhají. Je to také jejich vítězství .Měla jsem vždycky dobrý „čuch“ na lidi. Myslím si, že to je jedna z nejdůležitějších schopností dobrého manažera, totiž vybrat si spolehlivé a pracovité lidi. A když se vám pak podaří i to, že většina z nich jsou vaši přátelé, pak je to velké štěstí a moc dobře se pak chodí do práce a firma se pak dál rozvíjí. Mám hroznou radost a jsem vděčná zakladatelkám soutěže, že mi daly šanci se zúčastnit tohoto klání tolika výjimečných žen z naší republiky!“řekla nám Ing. Hana Skallová, která opravdu zářila spokojeností.

„Jsme škola téměř rodinného typu. S kolegy jsme jedna velká parta a ke svým žákům také přistupujeme velmi přátelsky a s obrovským respektem k jejich potřebám. Kromě uvádění snů do praxe a také přizpůsobování výuky praktickým potřebám reálného světa práce a dospělosti, do kterého jsou naši absolventi po maturitě vypuštěni, si velmi zakládáme na své –příští jaro již dvacetileté-tradici. Jsme v Kladně, v Praze a v Litoměřicích pro studenty jistotou a oporou, protože jsme již úspěšně dovedli k maturitě desítky tisíc studentů. Zakládáme si také na velmi otevřené komunikaci a neustálé průběžné inovaci výuky a přístupu ke studentům. Také stále rozšiřujeme nabídku našich studijních oborů, takže si u nás z našeho „menu“ jistě vybere každý zájemce o studium, ať už je to dítě na základní škole či absolvent učiliště či dospělý člověk, který se rozhodne dodělat si maturitu“ řekla nám Ing. Hana Skallová krátce o škole.

Úspěch Ing. Hany Skallové a jejích firem, je zároveň velkou událostí pro Kladno, protože 1.KŠPA Kladno byla jedinou firmou z kladenska, která se umístila na stupních vítězů v této prestižní soutěži. A Ing. Hana Skallová je vlastně s třemi firmami nominovanými mezi třicet čtyři finalistek jakousi neoficiální vítězkou celé soutěže, protože to se žádné jiné ženě z účastněných nepodařilo.

A v neposlední řadě je toto ocenění velkým uznáním soukromému školství. „Po dvaceti letech různých ústrků a zpochybňování našeho místa mezi ostatními školskými zařízeními v České republice, vnímám toto ocenění jako znamení a důkaz toho, že jsme si i s mnohými dalšími soukromými školami svou kvalitou a přínosem konečně vydobyli respekt a uznání“ řekla mimo jiné Ing.Hana Skallová ve svém projevu při přebírání své ceny.

Ing. Hana Skallová vystudovala obor mikroelekronika na FEL ČVUT a později si doplnila pedagodické vzdělání na UK. Ještě za doby studia pomáhala otci při založení školy v roce 1992, kde mohla ještě jako studentka realizovat svoje představy o škole. Ona sama jako přeučený levák měla vždy snahu zařazovat metody výuky, které vyhovují nadaným studentům, kteří do běžného výukového průměru nezapadají. Hana Skallová působila ve škole 1.KŠPA původně jako učitelka, od roku 1993 i jako členka vedení pověřená řízením poboček v Praze a Litoměřicích, od roku 1998 přebrala řízení celé sítě škol. V roce 2002 se stala také stoprocentním vlastníkem škol (jedinou společnicí). Ve funkci generální ředitelky a manažerky škol působí dodnes.

Autor: Mgr.Vladimír Skalla

.


 1. krimi

  Kladenští strážníci našli v bažantnickém rybníku utonulou ženu

 2. krimi

  Policie varuje: Plot není pro zloděje překážkou, svůj majetek důkladně zajistěte

 3. krimi

  Žena nechala na dvoře odemčené auto, přišla o luxusní kabelky za desetitisíce

 4. zprávy

  Od pondělí bude kvůli výstavbě nového přechodu pro chodce omezen provoz v ulici Dr. Foustky

 5. krimi

  Policisté dopadli ženu, která ve Slaném okradla seniora o 15 tisícovek

 6. foto

  FOTO: V Zákolanech na Kladensku spadl za jízdy bagr z nákladního automobilu

 7. foto

  Zoopark Zájezd je v červenci plný zajímavých novinek

 8. krimi

  Ještě pět let by neměl řídit, přesto muž z Kladenska usedl za volant

 9. zprávy

  Slánský starosta podepsal smlouvu se zhotovitelem rekonstrukce čistírny

 10. krimi

  Kladenské Tesco čelí náporu zlodějů. Jen za minulý týden tam kradli čtyři

 11. rozhovor

  Kladeňačka Čurillová je vicemistryní Evropy v softballu

 12. krimi

  Kladenští policisté si posvítili na podávání alkoholu mladistvým

 13. sport

  Trenéra Pihávka střídá na lavičce kladenských fotbalistů Jan Pejša

 14. krimi

  Muž z Kladna zapomněl odebrat vydané peníze z bankomatu, přišel o 80 tisíc

 15. krimi

  Podnapilý děda v Kladně útočil slzným plynem, řidič ho totiž nepustil do autobusu

 16. foto

  FOTO: Kladenskou stanicí zněla v pondělí francouzština

 17. zprávy

  Policie pátrá po zloději, který začátkem týdne v Dubí vykradl garáž

 18. krimi

  Kladeňačka vyrušila zloděje při domovním vloupání, potom ho potkala ve městě

 19. zprávy

  Mladá Kladeňačka chtěla prodat motocykl, potenciální kupec na něm odjel

 20. krimi

  Jednasedmdeasátiletou seniorku okradli na kladenském autobusáku