Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Kladenští Rytíři zdolali na domácím ledě ostravskou Porubu

Sobota, 8. Prosinec 2018 18:32

Kladno v sobotním zápase s Porubou útočilo na šestou výhru v řadě, a to se povedlo. Středočeši si na domácím ledě poradili se soupeřem z Ostravy a připisují si cenné tři body.

Foto: KL

Rytíři Kladno – HC RT TORAX Poruba 2011   3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

V první třetině zasahoval Cikánek hned v sedmé vteřině, kdy proti střele nastavil svou lapačku, a hra byla přerušena. Na opačné straně prověřil po sedmadvaceti vteřinách hry Vampola bekhendem Kůdelu. V páté minutě zápasu došlo na vyloučení v týmu Rytířů. Jiří Říha si šel odpočinout na dvě minuty za vysokou hůl. Poruba však situaci nevyužila a kotouč při přesilovce za Cikánkova záda nedostala. Ve dvanácté minutě úvodního dějství fauloval z týmu HC RT TORAX Poruba 2011 Michal Vymazal, který za podražení vyfasoval rovněž dvě minuty. Rytíři ale také přesilovou hru nevyužili. V sedmnácté minutě si za podražení šel na trestnou lavici sednout ostravský Jan Káňa. Tuto příležitost si již nenechali Kladenští ujít. Ve dvacáté minutě vypálil Svedlund a jeho střelu srazil na levou tyč bojující Machač. O dorážku do odkryté branky se postaral Daniel Kružík.

Poruba nastoupila do druhé třetiny s velkým elánem a začalo se hrát hodně kolem Cikánkovy branky. Ve čtyřiadvacáté minutě si Hudeček sjel na osu a pálil zápěstím. Hned po koncovce se střelec položil na led s bolestivou grimasou a následně ze zápasu odstoupil. V devětadvacáté minutě prověřil tvrdou střelou kladenského gólmana Slavík. Cikánek měl v tu chvilku trochu zacloněný výhled, ale i tak stihl puk srazit. Na druhé straně v jednatřicáté minutě Zajíc podpořil útočnou akci a po zadovce Nashe hledal na levé straně Machače, který promáchl. To ovšem domácí nemuselo mrzet. Jen několik vteřin na to se totiž Machač přihrávkou skrz brankový prostor dostal do koncovky Šimona Jelínka, který před levou tyčí poslal puk do bližšího růžku, a Kladno mělo hned dvoubrankové vedení. Navíc před sebou možnost znovu skórovat, jelikož Ctirad Ovčačík hákoval a dostal dvě minuty. Rytíři přesilovku nevyužili a jak se říká, nedáš, dostaneš, z ničeho nic ve čtyřiatřicáté minutě druhé třetiny dali hosté kontaktní branku. O tu se postaral Vymazal, který poslal puk na rozjetého Jana Káňu. Ten nic nevymýšlel a z osy hřiště prostřelil Cikánka. V pětatřicáté minutě došlo na vyloučení Petra Vampoly, který si odseděl dvouminutový trest za sekání.

Poslední třetina přinesla několik šancí na obou stranách. Ve čtyřiačtyřicáté minutě Kladno na malou chvíli uzamklo porubskou pětku a odstřelovalo jejich gólmana z každé pozice. Hosté se dokázali v ten moment osvobodit pouze za cenu zakázaného uvolnění. Na nápor Rytířů zareagoval realizační tým Poruby oddechovým časem. To hostům pomohlo a během chvíle dokázali s Rytíři srovnat tempo. Devětačtyřicátá minuta přinesla vyloučení na straně hostů. Za hákování si šel dvě minuty odsedět Jaromír Pytlík. V přesilovce měl velkou šanci Machač. Ten se zadovkou dostal do senzační pozice, ale neproměnil. Kůdela opět podržel svůj tým. Domácí se z gólu radovali až dvě minuty před koncem utkání. Průnikovou přihrávku dostal na osu hřiště Šimon Jelínek, který na pravé straně našel Machače. Ten se neunáhlil a stažením hry na sebe uvolnil právě Jelínka, který si mezitím sjel na levou tyč, kde přihrávku Machače poslal do branky. 

Branky: 19. Kružík (Machač, Svedlund), 31. Jelínek (Machač, Nash), 58. Jelínek (Machač) – 34. J. Káňa (Vymazal, Ovčačík) Diváci: 2356

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Zelingr, Svedlund, J. Říha, Kehar, Veber – J. Strnad, Vampola, Zikmund – Jelínek, Machač, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Š. Bláha, Vildumetz, Hajný.


Autor: (red)


banbad