Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Podvodníci v Kladně okradli seniorku přímo v jejím bytě

Pátek, 7. Prosinec 2018 07:40

Dva zatím neznámí pachatelé se pod podvodnou záminkou dostali do bytu kladenské seniorky. V nestřeženém okamžiku jí odcizili peněženku s téměř tisíci korunami.

Podvodníci v Kladně okradli seniorku přímo v jejím bytě (Ilustrační foto: KL)

Ačkoliv je osvěta v tématech podomních prodejců, šmejdů nebo podvodných opravářů či jiných poskytovatelů služeb poměrně rozsáhlá a veřejnosti stále přípomínána, stále se najdou lidé, většinou senioři, kteří si do své domácnosti pustí podvodníky a zloděje.

Takový případ teď řeší i kladenští policisté. Osmaosmdesátiletá seniorka z Kladna si do svého bytu v Sevastopolské ulici pustila neznámé muže, kteří se vydávali za stavební dělníky. Ti přišli pod záminkou plánované výměny oken. Ve chvíli, kdy se stařenka nedívala, jí ukradli volně odloženou peněženku. Důchodkyně tak přišla o 900 korun, což pro seniory rozhodně není nezanedbatelná částka.

V případě dopadení hrozí pachatelům za přečin porušování domovní svobody až dvouletý trest odnětí svobody.

Policie České Republiky opakovaně varuje nejen seniory, aby byli obezřetní a nepouštěli si do domácnosti nikoho, koho dobře neznáte.

Mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková připravila občanům výčet důležitých rad, jak se nestát obětí podvodné návštěvy:

  • Do domu, či bytu vpusťte pouze ty, které dobře znáte nebo kteří se Vám důvěryhodně prokáží a řeknou Vám, proč přicházejí.
  • Cizí lidi nikdy nevpouštějte do nemovitosti!
  • Nebuďte důvěřiví ani k různým podomním prodejcům, kteří nabízejí zdánlivě levné zboží.
  • Buďte opatrní, nevěřte každému, kdo Vás za dveřmi požádá o pomoc, například o možnost zatelefonovat si, pomoc při nevolnosti či předání zásilky pro Vašeho souseda. Situaci můžete řešit, aniž byste otvírali dveře.
  • V případě, že nebudete delší dobu přítomni a jste ochotni investovat vyšší finanční částku, pořiďte si elektronické spínací zařízení, které samo v určitou dobu rozsvěcí a zhasíná světlo či televizor, což působí dojmem, že jste doma.
  • Důležitá telefonní čísla mějte poblíž svého telefonu a na dobře viditelném místě.
  • Dům zamykejte, i když jdete třeba jen k sousedce nebo na zahradu.

Je dobré nemít doma větší množství peněz v hotovosti. Peníze můžete ukládat na účty do banky či spořitelny.

Autor: (kh)


banbad