Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Slánskou plovárnu čeká rekonstrukce, náklady mohou přesáhnout sto milionů

Čtvrtek, 6. Prosinec 2018 08:00

Letní plovárna ve Slaném byla přes léto v provozu pouze díky udělení výjimky. Nesplňuje totiž technické normy. Například vany dlouhodobě propouštějí vodu. Město má přichystané dvě varianty rekonstrukce. Záleží jen na tom, ke které se přikloní zastupitelstvo.

Slánskou plovárnu čeká rekonstrukce, náklady mohou přesáhnout sto milionů (Foto: KL)

Od počátku řešení problému připadají v úvahu dvě varianty rekonstrukce. Jedna je nákladnější, druhá úspornější. Jedna by plovárnu přinejmenším na jednu sezonu zcela uzavřela, druhá by postupovala po etapách a umožnila letní provoz.

Už letos byla koupací sezona v ohrožení. Plovárnu se povedlo otevřít na výjimku poté, co radnice narychlo řešila technické nedostatky. „Pro bezpečný provoz jsme museli opravit schodiště, které bylo jen z betonových desek. Bylo riziko, že tam někomu uvízne noha. Schodiště jsme proto celé zabetonovali a zaplastovali,“ říká starosta Martin Hrabánek.

To ale nebyly jediné nedostatky plovárny. Nevyhovovaly ani otvory pro cirkulaci vody, normy nesplňovala také výška madel u žebříků při vstupu do bazénů. „Výstup mezi oběma bazény na prostředku jsme rovněž zrušili. Bazény jsme nakonec opatřili čerstvým nátěrem,“ doplnil starosta s tím, že pokud rekonstrukce areálu nezačne v nadcházejícím roce, bude radnice usilovat ještě o jednu výjimku.

Pokud by se město vydalo variantou komplexní rekonstrukce, znamenalo by to více než stomilionové náklady a úplné uzavření plovárny přinejmenším na jednu sezonu.

Zastupitelé se většinově přiklánějí spíše k rekonstrukci po etapách, která by s trochou štěstí letní provoz neohrozila. Pro splnění technických a hygienických norem je zásadní především úprava technického zázemí.

Autor: (jk)


banbad