Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Kladenští strážníci se zaměřili na opuštěné nákupní vozíky

Středa, 5. Prosinec 2018 07:40

Strážníci Městské policie Kladno chtějí přispět ke klidnějšímu prožití adventu, proto vycházejí mezi lidi s preventivními akcemi. V úterý dopoledne se zaměřili na nákupní vozíky koupěchtivých zákazníků Kauflandu, ve kterých lidé často nechávají své osobní věci bez dozoru.

Kladenští strážnici se zaměřili na opuštěné nákupní vozíky (Foto: MP Kladno)

S blížícími se vánočními svátky bohužel přibývá i kapsářů a jiných zlodějíčků, kteří využívají nepozornosti nakupujících a kradou peněženky, kabelky nebo třeba i právě zaplacený nákup, a to doslova jim před očima. Lidé se totiž mnohdy soustředí spíše na slevové akce než na své osobní věci.

A právě proto se každoročně kladenští strážníci vypravují do nejfrekventovanějších obchodních domů, aby na to zákazníky upozornili.

V úterý 4. prosince jedna z preventivních akcí městské policie proběhla v kladenském Kauflandu. Strážníci tam během 40 minut upozornili 19 zákazníků na to, že mohli během vteřiny o své věci přijít.

„Tato preventivní akce se opakuje každý rok, vždy v době významnějšího svátku, jako jsou Vánoce či Velikonoce. Loni jsme se zaměřili na Tesco, letos jsme vybrali Kaufland. A to proto, že jsme na našich pravidelných besedách zjistili, že je ve větší míře navštěvován seniory. Ti právě bývají nejčastěji oběťmi kapsářů a jiných nenechavců. V těchto preventivních akcích hodláme pokračovat, protože jsme si vědomi, že lidé v době adventu začínají být na své věci více neopatrní,“ okomentovala akci Kladenským listům mluvčí strážníků Alena Purkytová.


Autor: (kh)