Kladenská Pavla Jílková je trojnásobnou mistryní České republiky!

Úterý, 4. prosince 2018 06:50

V uplynulém víkendu se uskutečnilo Zimní Mistrovství České republiky staršího a mladšího žactva. Největší radost zajisté udělala všem závodníkům a trenérům KSP Kladno třináctiletá Pavla Jílková, která se stala hned třikrát mistryní republiky. Dobře jí konkuroval stejně starý Kristián Kameš, který vybojoval stříbrnou medaili.

Pavla Jílková je trojnásobnou mistryní České republiky! (Foto: Mirka Králová)

Kategorie čtrnáctiletých si dala sraz v Novém Jičíně. Jediná kladenská závodnice Veronika Pavlisová doplatila na předešlou zdravotní indispozici. Jejím nejlepším výsledkem bylo dvanácté místo na 400 m volný způsob časem 4:50,35 a patnácté na 800 m volný způsob výkonem 10:11,00.

Suverénně nejúspěšnější kategorií z pohledu Kladeňáků byla jistě ta v Mladé Boleslavi, kde startovali třináctiletí. Fantasticky zazářila Pavla Jílková, která ovládla všechny delší kraulařské disciplíny. 200 m zaplavala za 2:12,35, 400 m za 4:37,14, 800 m za 9:34,64. Dále ještě skončila sedmá na 400 m polohový závod 5:31,53 a jedenáctá na 50 m volný způsob 29,06. Zdatně jí konkuroval Kristián Kameš, který skončil druhý na 200 m prsa 2:34,65, těsně čtvrtý byl na tratích 400 m volný způsob 4:31,01 a na 400 m polohový závod 5:01,49, pátý se umístil v závodech na 100 m prsa 1:13,26 a na 200 m polohový závod 2:22,64 a šestý na 100 m polohový závod 1:06,66. Veronika Seidlová obsadila čtvrtou pozici na 400 m polohový závod 5:25,19, pátou na 100 m volný způsob 1:02,67, sedmá byla na tratích 200 m volný způsob 2:16,92 a na 200 m polohový závod 2:33,60 a konečně osmá na 800 m volný způsob 10:08,76.

V kategorii dvanáctiletých, jež se plavala v Prostějově, skončily nejlépe obě štafety dívek, které byly těsně pod stupni vítězů na „bramborových“ pozicích. Štafeta na 4 x 50 m volný způsob zaplavala čas 2:04,95 a na 4 x 50 m polohový závod výkon 2:22,45. Nejlepšího individuálního výsledku docílila Terézia Gortová, která byla šestá na 200 m motýlek 2:59,02. Anna Hrušková byla nejlépe desátá na 400 m volný způsob 5:07,27 a čtrnáctá na 800 m volný způsob 10:42,82. Lukáš Matoušek skončil patnáctý na 400 m polohový závod 6:00,05.

„Obrovskou radost máme z vystoupení v Mladé Boleslavi. Výsledky překonaly naše očekávání. Vynikající byla třikrát zlatá Pavla Jílková, stejně jako Kristián Kameš, trochu smůly měla Veronika Seidlová. Navíc potěšili i vylepšenými osobními rekordy. V Novém Jičíně plavala jako jediná Veronika Pavlisová. Na jejím výkonu se projevila chřipka, kterou měla těsně před šampionátem, ale potěšila osobákem na 400 m kraul. Nejmladší startovali v Prostějově. Projevil se na nich věk. Ještě se nedokážou prosadit, jak by vzhledem k předchozím výsledkům mohli. Ale i zde padlo několik osobních maxim,“ rekapituluje vystoupení trenérka Miroslava Králová.