Movember game ovládli Sun Devils

Čtvrtek, 29. listopadu 2018 07:20

Poslední listopadový hrací víkend byl obzvláštněn mimořádnou událostí. V sobotu se odehrálo historicky první charitativní utkání v historii kladenské Oblastní ligy. Akce zvaná „Movember game“ se vydařila a přinesla i pěknou hokejbalovou podívanou mezi Sun Devils a Kelty B.

Movember game ovládli Sun Devils (Foto: Martin Vinš)

Ve velmi atraktivním duelu padlo celkem 10 branek. Sun Devils odskočili zhruba v polovině utkání na dvoubrankový rozdíl, Kelti se však nenechali zahanbit, když srovnali dvěma trefami během dvou minut. Ve 28. minutě vrátil Ďáblům vedení svým zásahem Vondrák – 5:4. Kelti se ve třetí třetině snažili o vyrovnání marně. Ve 42. minutě totiž rozhodl o vítězství Sun Devils Škrdlant a zápas tak skončil poměrem 6:4.

Výtěžek z utkání poputuje nadačnímu fondu Movember Česká Republika, který bojuje proti rakovině prostaty. Celková částka nakonec činí krásných 15 000 korun. Všem tímto děkujeme za účast a jejich štědré příspěvky. K utkání i k události se vyjádřil jeden z účastníků Ondřej Klicpera ze Sun Devils:

„V sobotu za nepříliš pěkného počasí se uskutečnil první Movember game naší ligy. Byli jsme všichni rádi za tuto možnost a mnozí hráči měli i pořádné kníry, které k tomuto patří. Byl jsem také rád, že se vybrala hezká částka, která poputuje dále a samozřejmě mě těší i výsledek. V zápase, který z počátku byl brán trochu exhibičně, jsme si vybudovali dvougólový náskok (4:2), který soupeř hodně rychle srovnal po naší výměně gólmanů někdy v polovině zápasu, a tak se začínalo od nuly. Naštěstí nás to nezlomilo a dali jsme další dva góly a všechny body zůstaly v Kladně.“

Sparta si po překvapivé výhře nad Psy málem vyšlápla i na dalšího favorita. Byli to Beer Stars, kteří se v tomto zápase velmi zapotili. Po druhé třetině svítilo na tabuli skóre 2:2. Ve 35. minutě vyrovnával dokonce už na 3:3 Jan Bomba. Beer Stars ale překvapení nakonec přeci jen nedopustili. Vítěznou trefu si připsal Dan Tomáš. Na jeho zásah z osmatřicáté minuty již nedokázala Sparta odpovědět.

Narko si připsalo druhou výhru v sezóně! Odnesl to tým Moribundu. Ve velmi vyrovnaném zápase rozhodovaly maličkosti. Na branky chudý zápas rozhodl svojí trefou Jakub Müller. Narko zvítězilo nad Moribundem těsně 2:1, a může se tak radovat.

Psi jistě nechtěli dopustit další zaváhání. Zezačátku zápasu s Deltou to tak ale rozhodně nevypadalo. Delta se totiž ujala vedení již ve třetí minutě, když se prosadil Bečka. Vyrovnání přišlo těsně před závěrem první patnáctiminutovky z hole Petráška. Psi pak dokázali skórovat ještě dvakrát, zatímco Delta ani jednou. Konečný výsledek tak činil 3:1 pro tým Psů.

Notor vyjel na své utkání do Nové Strašecí. V možná až nečekaně jasném zápase nastřílel bez problémů 12 branek a připsal si jednoduché vítězství. Ještě výraznější vítězství si připsali Falconi, kteří roznesli Cvrčovice 14:0.