Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Kladenští karatisé si z mistrovství ČR přivezli medaile

Úterý, 27. Listopad 2018 07:40

Předposlední víkend v listopadu se konalo mistrovství České republiky karate FSKA v České Lípě. Kladenské karate mělo opět silné zastoupení z oddílu Keiko ryu Shotokan. Turnaje se zúčastnilo přes 400 závodníků z více než 20 oddílů z celé České republiky. Kladenské karate přivezlo celkem 24 cenných kovů, a zařadilo se tak mezi nejúspěšnější kluby turnaje. Zároveň potvrdilo, že v Kladenském okrese nemá konkurenci.

Kladenští karatisé si z mistrovství ČR přivezli medaile (Foto: Lukáš Maule)

V úvodu se představili mladí závodníci z tréninkové skupiny Yellow, ve které se klub zaměřuje především na děti do žlutého pásku. Velké překvapení turnaje byl nejmladší člen výpravy, teprve sedmiletý Martin Šimovič, který si z turnaje si přivezl svou první medaili a titul vicemitr ČR. Milým překpvapením byli také závodníci David Tuška a Aneta Jandová, kteří si v disciplíně kata dokázali vybojovat třetímísto. Mezi staršími závodnííky si nejlépe vedla Milena Najmanová, která nenašla v České republice soupeřku, a tak si domů odnesla zlatou medaili. Na bronzovou příčku dosáhl také Sam Černý v dorostenecké kategorii, který se probojoval až do boje o třetí místo a vyhrál. 

Poté již nastoupili tradičně závodníci z tréninkové skupiny CADET a JUNIOR. Nejlépe si vedl Martin Thrin Nhu Sam, který ve své kategorii vybojoval zlatou příčku a nechal všechny závodníky daleko za sebou. Domů si odvezl titul mistra ČR a veliký úsměv. Ještě neutichl potlesk z prvního titulu a sportovní halou se ozval bouřlivý potlesk podruhé, a to pro mladou závodnici Valerii Kuzněcovou, která ve finálovém bloku zvítězila a získala pro kladenské karate další titul mistra ČR. Velice pěknými výkony se předvedla také závodnice z Velké Dobré Františka Kašparová, která ve finále získala stříbrnou medaili a titul vicemistryně ČR. Na sportovní tatami se také postavil závodník Honza Bárta, který v repasáži prošel všemi koly a vybojoval bronzovou medaili. Stejným výsledkem se může také pyšnit poslední mladší závodník František Rozner, ten rovněž vybojoval pro kladenské karate bronzovou medaili.

Organizátor turnaje Pavel Znamenáček zvládl organizaci na výbornou, a tak jsme se ještě v dopoledních hodinách dostali k dorosteneckým a juniorským kategoriím. Zde se nejlépe vedlo tandemu Veselá-Vrábelová. Nejdříve jsme zhlédli juniorské finále, ze kterého vzešla jako vítězka Anička Vrábelová, a Bára Veselá obsadila druhé místo. V další kategorii, tentokrát bez omezení pásku, si to závodnice otočily a finále bylo opět v barvách kladenského karate. Tentokrát ale vyhrála Bára Veselá a Anička Vrábelová skončila druhá. O pěkné finále se také postaral juniorský závodník Jakub Krausz, který v kategorii open prošel až do finále, kde se setkal s favorizovaným závodníkem z Neratovic. Ten nakonec vyhrál, takže Krausz si odnesl stříbrnou medaili a titul viceminstra republiky. Bylo to velice hezké a emotivní finále a oba závodníci předvedli karate na vrcholové úrovni. 

Po kategoriích jednotlivců přišlo na řadu více než 160 týmů v disciplínách duo, tým a modelové situace. Zde si opět vedly nejlépe Vrábelová-Veselá, které získaly v disciplíně kata duo zlatou medaili. K tomu navíc tato dvojice přidala ještě zlatou medaili v disciplíně kata team, kde je doplnila závodnice Ema Kušková. Skvělé výkony!

V disciplíně kata duo nastupovaly také týmy Kuzněcová-Kašparová, které získaly ve finálovém bloku v disciplíně kata duo starší žákyně druhé místo, a dále duo Bárta-Thrin Nhu Sam vybojovali v discipliné kata duo starší žáci krásné třetí místo.

Celý turnaj se nesl ve velice příjmné přátelské atmosféře, diváci svým potleskem ohodnotili nejednu pěknou akci, a tak jsme díky tomu strávili příjemný den. Velké poděkování patří také městu Kladno, který kladenský oddíl Keiko ryu Shotokan Kladno podporuje v průběhu celého roku.

MISTŘI ČR

Bára Veselá – kata open

Anička Vrábelová – kata

Valeria Kuzněcová – kata

Martin Thrin Nhu Sam – kata

Milena Najmanová – kata

Bára Veselá – kata team

Anička Vrábelová – kata team

Emma Kušková – kata tem

Bára Veselá – kata duo

Anička Vrábelová – kata duo

VICEMISTŘI ČR

Jakub Krausz – kata open

Bára Veselá – kata

Anička Vrábelová – kata open

Martin Šimovič – kata

Františka Kašparová – kata

Frantička Kašparová -kata duo

Valeria Kuzněcová – kata duo

BRONZOVÍ MEDAILISTÉ

Aneta Jandová – kata

František Rozner -kata

Honza Bárta – kata

David Tuška – kata

Sam Černých – kata

Honza Bárta – kata duo

Martin Thrin Nhu Sam – kata duo


Autor: Lukáš Maule


banbad