Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Módní stopy mezi šmanty putují z kladenského Centralu na Mayrau

Středa, 14. Listopad 2018 07:40

Industriální výstava „Módní stopy mezi šmanty“, kterou mohli od konce loňského listopadu zhlédnout návštěvníci v obchodním centru Central Kladno, mění své umístění. Místo, kde exponáty najdou v nejbližší době svůj nový domov, je bývalý důl a současný hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích. Umístí je tam občanské sdružení Klub přátel hornických tradic Kladno, kterému bude expozice darována.

Módní stopy mezi šmanty putují z kladenského Centralu na Mayrau (Foto: Ivana Hendrychová)

Přesun objektů už započal a jako první přišla na řadu těžní věž – dominanta a první objekt expozice, který mohli zákazníci v Central Kladno spatřit po vstupu do obchodního centra z ulice. Převoz dalších exponátů bude následovat.

Připomeňme třeba originální kabelovou cívku nebo důlní vozíky čili hunty, které jsou umístěny v prvním patře Central Kladno. Účelem tohoto projektu bylo připomenout industriální historii našeho města a regionu na místě, kde by to kolemjdoucí až tak nečekali. Na figurínách se poté představily různé modely značek v obchodním centru zastoupené.

„Myslíme si, že expozice svůj účel splnila a rádi bychom jí dopřáli druhý život,“ říká Aneta Kottová, ředitelka Central Kladno.

Exponáty budou v areálu Hornického skanzenu Mayrau použity ke vzdělávacím aktivitám dětí a mládeže. Central Kladno tak svým darem přispívá spolu s Klubem přátel hornických tradic k zachování odkazu historie města Kladna.

Expozice spojující kladenský průmysl a nejnovější módní trendy v Central Kladno končí. Vedení centra děkuje všem návštěvníkům, kteří si ji přišli prohlédnout nebo se příležitostně zastavili a připomněli si kladenské industriální památky a provozy.

Autor: Ivana Hendrychová