Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Unhošťští policisté zadrželi recidivistu přímo při krádeži

Středa, 14. Listopad 2018 09:00

Ke konci minulého týdne obdrželi unhošťští policisté hlášení o tom, že v obci Pletený Újezd vnikli tři muži bez užití násilí na pozemek opuštěného rodinného domu. Okamžitě se vydali na místo a po krátké honičce jednoho z pachatelů dopadli. Na další dva si posvítili později.

Unhošťští policisté zadrželi recidivistu přímo při krádeži (Ilustrační foto: KL)

Tři výtečníci se policistům nechtěli jen tak lehce vzdát, a proto když je spatřili, vzali nohy na ramena. Na útěk se vydali přes přilehlé pozemky rodinných domů a doufali, že se jim podaří zmizet. To se ovšem povedlo jen dvěma z nich. Třetího policisté dohonili a zadrželi. Hned na místě provedli identifikaci a krátký výslech. Policisté zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletého recidivistu z Kladna, který se doznal, že v objektu chtěl krást železný šrot.

„Policisté zadrženému muži téhož dne ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky. Operativním šetřením se v následujících dnech podařilo zjistit jeho dva kumpány, a to čtyřiadvacetiletého a jedenadvacetiletého mladíka, oba z Kladna,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.  

„Staršímu z nich bylo také ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky a mladší z nich je šetřen pro přestupek proti majetku a věc bude následně postoupena příslušnému městskému úřadu,“ doplnila mluvčí Nováková.

Autor: (red)


banbad