Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Opilý řidič náklaďáku ujížděl na Kladensku před policisty

Středa, 14. Listopad 2018 07:00

Dostaňte ho za každou cenu, zněl rozkaz pro policisty, kteří pronásledovali řidiče kamionu. Ten totiž způsobil dopravní nehodu a z místa ujel. Moc dobře věděl proč. V těle mu kolovalo 1,39 promile alkoholu.

Opilý řidič náklaďáku ujížděl na Kladensku před policisty (Ilustrační foto: PČR)

Scénu jako z akčního filmu zažili v neděli řidiči, kteří se ať přímo nebo nepřímo, stali svědky policejního pronásledování opilého profesionálního řidiče kamionu. Šoféra muži zákona sledovali na trase z kladenského okresu až do Prahy. Po cestě opilec stačil nabourat několik aut a zběsilou jízdu vzdal až na okruhu v Řeporyjích. 

„V neděli 11. listopadu krátce po čtrnácté hodině způsobil řidič kamionu dopravní nehodu na pozemní komunikaci D7 při nájezdu u obce Jemníky na Slánsku, od které odjel a svou nebezpečnou jízdou ohrožoval další vozidla. Ve své riskantní jízdě pokračoval a ujížděl i před zasahující motorizovanou policejní hlídkou, přičemž způsobil další dvě dopravní nehody. Neukázněného řidiče se podařilo policistům obvodního oddělení Unhošť zastavit až na pražském okruhu v Řeporyjích,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Policisté řidiče vyzvali k předložení všech dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a byl vyzván i k dechové zkoušce. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je devětatřicetiletý muž cizí státní příslušnosti, který nechtěl s policejními hlídkami spolupracovat a byl agresivní. Při dechové zkoušce byla naměřena hodnota 1,39 promile alkoholu v dechu,“ upřesnila mluvčí Šteinerová.

Při způsobených dopravních nehodách nedošlo k žádnému vážnému zranění. Ovšem celková škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes 110 000 korun. Policisté řidiče zadrželi a eskortovali do policejní cely. Za své protiprávní jednání je nyní podezřelý z trestných činů obecné ohrožení a jízda pod vlivem návykové látky.

Autor: (red)


banbad