Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Kladenští Orli podle očekávání dolétli do druhého kola CEV Cupu!

Úterý, 13. Listopad 2018 20:21

Všeobecně se očekávalo, jestli prohra s Brnem nebude mít negativní dopad na hráče Kladno volejbal cz v odvetě evropského poháru proti týmu Montana Volley. Konečný a spol. získali první dva sety, čímž měli jistotu postupu do další fáze CEV Cupu. Domácí nakonec vyhráli jednoznačně 3:0.

Foto: KL

Kladno volejbal cz  – Montana Volley 3: 0 (24, 21, 22)

Kladenští Orli si přivezli z Bulharska jak známo výhru 3:0, a pokud chtěli myslet na postup, věděli, že musí uhrát dva sety. Začátek před velmi slušnou návštěvou byl oboustranně nervózní. Montana nepřijela odevzdat zápas, naopak prakticky po celou úvodní sadu byla ve vedení o jeden, maximálně dva míče. Bitva začala v okamžiku za nerozhodného stavu 22:22. Domácí zvýšili na 24:22, ale hosté oba setboly odvrátili. Třetí však již Kladno zvládlo a získalo nesmírně důležité vedení.

Po první změně stran bylo skóre vyrovnané jen do stavu 7:7, svěřencům trenéra Fortuníka se podařilo získat rozhodující šestibodový náskok 14:8. Bulharský celek se ocitl v útlumu a zdálo se, že o zisku sady, a tím i o postupujícím, je rozhodnuto. Bohužel přišel znovu kladenský výpadek. Z vedení 21:14 se náskok nejdříve snížil na 21:17 a pak dokonce na 22:20. Dramatickou koncovku však již domácí nepřipustili a zvítězili 25:21.

O postupu Kladna bylo rozhodnuto. Poslední pokračování se již pouze dohrávalo. Kladeňáci se dostali do tříbodového náskoku, v polovině setu vedli naopak hosté o dva míče. Domácí však znovu zabrali, vypracovali si rozhodující vedení 20:17 a nakonec dovedli třetí sadu k výhře 25:22. Fanoušci zatleskali svým miláčkům k postupu, a také speciálně Davidu Konečnému, který družstvo opouští, protože míří za novým angažmá do Sjednocených arabských emirátů.

„Velmi si cením postupu přes Montanu, protože Bulharsko patří do světové špičky. Na druhé straně je však nutno přiznat, že náš loňský soupeř, rumunské Galati, byl silnějším protivníkem,“ přiznává kouč Milan Fortuník.

Sestava: Habr, Zajíček, Vemič, Konečný, Hýský, Sobotka – Moník. Střídali: Blažek, Vostárek. Rozhodčí: Pavlov (Rusko) – Pinoral (Polsko). Zápas trval: 81 minut. Diváci: 700.

V dalším, druhém kole se Kladno volejbal cz střetne s maďarským celkem VRCK Kazincbarcika. Termíny utkání jsou v posledním listopadovém a prvním prosincovém týdnu. Kladno by mělo začínat doma.


Autor: (rc)