Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Knihovna na Sítné nabízí do konce listopadu zajímavé akce

Úterý, 13. Listopad 2018 07:30

Městská knihovna v Kladně na Sítné připravila pro čtenáře lákavé a zajímavé akce. Vybrat by si měl opravdu každý. Kladenské listy přináší přehled toho nejzajímavějšího.

Knihovna na Sítné nabízí do konce listopadu zajímavé akce (Foto: KL)

16. listopadu od 18:00 hodin

Luděk Švorc KŘEST KNIHY POHÁDKOVÁ KUCHAŘKA

V pátek proběhne v Ústřední půjčovně na Sítné křest knihy Luďka Švorce Pohádková kuchařka. Autor společně s ilustrátorkou Marcelou Alfonso pozvali herce a bývalého člena Divadla Lampion Václava Rašilova k přednesu několika úryvků z knihy. Jako hudební doprovod vystoupí kapela Starej pán. Pro děti budou připraveny kreativní dílny a pro všechny návštěvníky občerstvení.

21. listopadu od 15:30 hodin

SLAVOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE 100 LET REPUBLIKY S POHÁDKAMI

Bezmála 200 soutěžních prací dorazilo různými cestami do této soutěže. Porota to nebude mít lehké, a to není fráze! Slavnostní vyhlášení podpoří krátký kulturní program pro zúčastněné. Pokud jste se nestihli výtvarné soutěže zúčastnit, využijte druhou – znalostní soutěž pro pravidelné návštěvníky knihovny. Ze správných odpovědí bude vylosován výherce, který si odnese pěknou knihu.

SOUTĚŽ: 15 DETAILŮ KNIHOVNY

Soutěž je pouze pro registrované čtenáře knihovny. V letošním roce si připomínáme 15 let od zřízení Městské knihovny Kladno. Ta u této příležitosti pro vás připravila znalostní soutěž. Pokud pravidelně navštěvujete knihovnu nebo sledujete dění okolo, nebude pro vás problém najít správné odpovědi. Zapojit se do klání o věcné ceny můžete už jen do 14. listopadu, a to ZDE:

21. listopadu od 16:30 hodin

UPCYKLACE KNIH – Výroba vánočních dekorací – workshop

Upcyklace je proces přeměny výrobku nebo materiálu, který by se mohl stát odpadem, ale díky vašemu zásahu se z něj stane produkt lepší kvality. Pokud má jít o skutečnou upcyklaci, měli byste si výrobek ponechat delší dobu nebo jím dokonce nahradit výrobek z obchodu. Ostatně v tom jsme my Češi přece mistři. Akce je vhodná pro jednotlivce i rodiny.

Vstup je zdarma a rezervaci si můžete udělat na telefonním čísle: 312 25 89 14

28. listopadu 17:00 hodin

LEKCE TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI – Výzvy všedního dne

Volné pokračování cyklu Trénování paměti. Přijďte sami sebe přesvědčit, že váš mozek je v mnohem lepší kondici, než jste si mysleli! A pokud přesto budete vy sami cítit nějaké rezervy, můžete prakticky využít nově nabyté znalosti mnemotechniky pro lepší vštípení, posílit to, co brání zapomínání, a zkrotit krátkodobou paměť. Hodinu vede akreditovaná trenérka ČSTPMJ.

Vstup je zdarma a rezervaci si můžete udělat na telefonním čísle: 312 25 89 14

Autor: (red)