Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

I letos mohou lidé bez domova využít v Kladně projekt Teplá židle

Úterý, 13. Listopad 2018 07:50

Speciální „Teplou židli“ nabízí každoročně lidem bez přístřeší pobočka Českého červeného kříže v Kladně. Tento unikátní projekt pomáhá přečkat tuhé noční mrazy lidem, kteří se ocitli na ulici bez domova.

I letos mohou lidé bez domova využít v Kladně projekt Teplá židle (Foto: MP Kladno)

O projekt Teplá židle se stará Červený kříž a fungovat začíná ve chvíli, kdy venkovní teplota klesne pod mínus čtyři stupně. Mohou ho využít lidé bez domova, podmínkou je, že osoba nesmí být pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Služba je poskytována v čase od 20:00 hodin večer do 09:00 hodin ráno, a to v Kročehlavské ulici.

Lidé bez přístřeší se díky Teplé židli mohou vykoupat, převléci do čistého a suchého oblečení, dostanou najíst i napít a je jim umožněno i přenocování. Mají možnost sledovat televizi, poslouchat rádio nebo si přečíst noviny.

Informace, jak „Teplá židle“ večer funguje, poskytuje i během dne pobočka Českého červeného kříže. Strážníci Městské policie Kladno kontrolují a evidují všechny příchozí.

„S přicházejícím chladnějším počasím hlídky Městské policie Kladno a také hlídky Asistentů prevence kriminality stále častěji řeší problémy s lidmi bez domova, kteří se stahují do veřejných prostorů nebo využívají otevřených vstupních dveří domů. Zde se pak snaží skrývat například ve sklepech nebo kočárkárnách, kde po nich zůstává nepořádek. Ten nechají strážníci tyto lidi uklidit a z místa je vykáží. Seznámí je s tím, že mohou využít právě služeb Červeného kříže,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Autor: (red)