Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Opravy mostu ve Slaném byly po několika měsících konečně dokončeny

Pondělí, 12. Listopad 2018 09:00

Havarijní stav mostu v ulici Olgy Scheinpflugové přinutil královské město pustit se do jeho rekonstrukce. Ta začala letos na jaře, hotova měla být už v srpnu, ale kvůli problémům s přeložkou elektrického vedení byly práce dokončeny až v listopadu.

Opravy mostu ve Slaném byly po několika měsících konečně dokončeny (Foto: KL)

Historický most, který vede přes železnici ve Slaném, prošel kompletní rekonstrukcí. Jeho stav byl už doslova havarijní, proto byl v dubnu tohoto roku zcela uzavřen a začalo se na něm s opravnými pracemi. Uzavírka měla trvat do konce srpna, ale akce se protáhla. Důvodem byly komplikace při přeložkách elektrického vedení. Most byl motoristům opět zpřístupněn v listopadu.

Opravy začaly demolicí mostního svršku a odstraněním násypu. Klenba byla posílena a křídla včetně čelní zdi byla přezděna. Nová roznášecí deska byla zaizolována, aby nedocházelo opět k degradaci konstrukce. Na most bylo namontováno i nové zábradlí.

Čtěte také:

Ve Stochově se závodníci psích spřežení připravovali na mistrovství Evropy

Investice se vyšplhala na bezmála deset milionů a byla hrazena z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury a také z rozpočtu města.

Autor: (kh)


banbad